Hoewel het door het coronavirus tijdelijk anders zal zijn, is de tijd die jonge kinderen per dag op een scherm doorbrengen voor het eerst sinds jaren niet toegenomen. Dat blijkt uit onderzoek van Iene Miene Media.
Lees verder onder de advertentie
Mede door de opmars van de tablet zaten kleine kinderen de afgelopen jaren steeds vaker achter een scherm. Nu de meeste gezinnen alle schermen al enige tijd in huis hebben, wordt duidelijk dat de schermtijd van kinderen redelijk gelijk blijft. Volgens het onderzoek van Iene Miene Media zitten kinderen van 0 tot 6 jaar per dag gemiddeld 1 uur en drie kwartier op een tablet of voor de tv.
Lees verder onder de advertentie
Coronavirus
Peter Nikken is lector Jeugd en Media aan de Hogeschool Windesheim en legt uit dat de cijfers van vóór het coronavirus zijn, dus dat het huidige beeld vermoedelijk anders is. Toch verwacht hij dat de stabilisatie uiteindelijk terugkeert: “Op een gegeven moment is er een plafond voor wat kinderen per dag kunnen doen. Ze vinden het nog steeds leuk om buiten te spelen en met vriendjes af te spreken, dus dan zitten ze niet op een scherm.”
Uit het onderzoek blijkt ook dat de meeste ouders (80 procent) zich afvragen hoeveel schermtijd verantwoord is voor hun kind. Ook vinden ze het lastig om zelf het goede voorbeeld te geven en hun telefoon bijvoorbeeld weg te leggen.
Volgens Nikken is het goed om als ouder actief betrokken te zijn bij je kind als hij op de tablet zit. “Er zijn veel leuke programma’s waarmee kinderen kunnen bouwen en waarin ze hun creativiteit kwijt kunnen.” Hij waarschuwt ook ouders die hun kinderen elke dag vier tot vijf uur achter een scherm laten zitten. “Het is belangrijk die ouders te informeren, want dat schermgebruik gaat ten koste van andere activiteiten zoals beweging en met vriendjes spelen.”
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Vriendschap en opvoeden: twee onderwerpen waar je maar beter een beetje soepel in kunt zijn. Want iedereen doet het anders – en dat is helemaal oké. Toch? Totdat blijkt dat jouw beste vriendin er stiekem heel anders over denkt…
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? Serieus?! In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Soms kunnen leraren niet helemaal eerlijk zijn tegen ouders. Beleefdheid en professionaliteit gaan nu eenmaal voor — en dus zeggen ze op het rapport dat je kind een “sociale persoonlijkheid” heeft, terwijl ze bedoelen dat hij of zij de hele dag door kletst.
In het televisieprogramma De Klassenavond doet Erwin een aangrijpend verhaal over zijn dochter, die hij al twaalf jaar niet meer heeft gezien. In gesprek met presentator Rob Kamphues vertelt hij openhartig over het gemis en de pijn die hij dagelijks voelt.