Hoewel het door het coronavirus tijdelijk anders zal zijn, is de tijd die jonge kinderen per dag op een scherm doorbrengen voor het eerst sinds jaren niet toegenomen. Dat blijkt uit onderzoek van Iene Miene Media.
Lees verder onder de advertentie
Mede door de opmars van de tablet zaten kleine kinderen de afgelopen jaren steeds vaker achter een scherm. Nu de meeste gezinnen alle schermen al enige tijd in huis hebben, wordt duidelijk dat de schermtijd van kinderen redelijk gelijk blijft. Volgens het onderzoek van Iene Miene Media zitten kinderen van 0 tot 6 jaar per dag gemiddeld 1 uur en drie kwartier op een tablet of voor de tv.
Lees verder onder de advertentie
Coronavirus
Peter Nikken is lector Jeugd en Media aan de Hogeschool Windesheim en legt uit dat de cijfers van vóór het coronavirus zijn, dus dat het huidige beeld vermoedelijk anders is. Toch verwacht hij dat de stabilisatie uiteindelijk terugkeert: “Op een gegeven moment is er een plafond voor wat kinderen per dag kunnen doen. Ze vinden het nog steeds leuk om buiten te spelen en met vriendjes af te spreken, dus dan zitten ze niet op een scherm.”
Uit het onderzoek blijkt ook dat de meeste ouders (80 procent) zich afvragen hoeveel schermtijd verantwoord is voor hun kind. Ook vinden ze het lastig om zelf het goede voorbeeld te geven en hun telefoon bijvoorbeeld weg te leggen.
Volgens Nikken is het goed om als ouder actief betrokken te zijn bij je kind als hij op de tablet zit. “Er zijn veel leuke programma’s waarmee kinderen kunnen bouwen en waarin ze hun creativiteit kwijt kunnen.” Hij waarschuwt ook ouders die hun kinderen elke dag vier tot vijf uur achter een scherm laten zitten. “Het is belangrijk die ouders te informeren, want dat schermgebruik gaat ten koste van andere activiteiten zoals beweging en met vriendjes spelen.”
Een relatie die goed voelt, geeft energie in plaats van energie te kosten. Het zijn de mensen bij wie je jezelf kunt zijn, bij wie je je gezien voelt en bij wie je na een gesprek vaak net iets lichter de deur uitloopt. Zulke verbindingen zijn waardevol, maar ontstaan niet vanzelf.
Heeft jouw kind op dit moment krentenbaard? Hij of zij is niet de enige. Het aantal kinderen met deze besmettelijke huidziekte is flink toegenomen vorige week.
Alsof het gemis van Jade Kops nog niet groot genoeg was, krijgt haar familie opnieuw een zware klap te verwerken. Via Instagram maakt haar zus Amber bekend dat ook hun opa is overleden. Nog geen paar maanden nadat ze afscheid moesten nemen van Jade, volgt opnieuw een ingrijpend verlies.
Ouders willen het goed doen. Liefst overal tegelijk: gezond eten op tafel, genoeg hobby’s, goede schoolprestaties en vooral een blije kindertijd. En zodra er een beetje stilte of verveling ontstaat, voelt dat voor veel ouders als iets dat meteen opgelost moet worden.
Een samengesteld gezin vormen is altijd spannend. Ook voor Ellen Callebout, de partner van Studio 100-baas Gert Verhulst. In de Vlaamse podcast Peter Van de Veire & De Zandloper vertelt ze over het moment waarop ze Viktor en Marie Verhulst voor het eerst ontmoette.