We weten het allemaal: buitenspelen is voor een kind veel beter dan achter de televisie of iPad zitten. Maar krijg je kinderen maar eens zo ver dat ze naar buiten wíllen. Blogger Chaunie Brusie heeft er de grootste moeite mee en wordt daar knettergek van.
Lees verder onder de advertentie
‘Kinderen moeten buitenspelen. Dat is toch wat kinderen doen?’, schrijft ze op Scary Mommy.
Verkeerde moment
Zodra het zonnig en warm weer wordt, stelt Chaunie haar kinderen altijd voor om lekker buiten te gaan spelen. ‘Maar dan gebeuren er twee dingen’, vertelt ze. ‘Ze gaan zeuren en schreeuwen en doen alsof ik ze martel. En als ik niets zeg en de hele dag wacht op het moment dat ze zelf naar buiten gaan, willen ze dat uitgerekend ineens ’s avonds.’
Chaunie wordt er gek van en vraagt zich af of andere ouders met hetzelfde probleem worstelen. ‘Het zou niet zo moeilijk moeten zijn’, vervolgt ze. ‘Het zijn kinderen, die moeten lekker buiten spelen. Dat is wat kinderen doen. Ik ben een moeder die binnen zit, soms een limonade inschenkt en wat broodjes smeert als ze honger hebben. Dat is wat moeders doen.’ Steeds als haar frustratie oploopt, bedenkt ze zich wat voor moeder ze zou moeten zijn. ‘Een die leuke en spontane avonturen voor haar kinderen bedenkt. Maar zo’n moeder ben ik niet.’
Lees verder onder de advertentie
‘Ik moet de teugels laten vieren’
Na talloze pogingen heeft Chaunie zich erbij neergelegd: haar kinderen krijgt ze niet zo ver. ‘Ik realiseerde me dat ik mijn hele zomer kan doorbrengen al vechtende met de kinderen om ze buiten te laten spelen, of moet accepteren dat hun jeugd misschien een beetje anders is dan ik ooit had bedacht. Misschien moet ik de teugels een beetje laten vieren en ze hun eigen plan laten trekken. En trouwens, wat doet hun moeder op dit moment? Die zit met een ijskoffie achter het scherm. De appel valt blijkbaar niet ver van de boom…”
Toen Jessie, moeder uit Melbourne, op TikTok eerlijk vertelde dat ze het nog steeds lastig vindt om geld uit te geven dat haar man verdient, begrepen duizenden vrouwen wat ze bedoelde. Want ook anno nu voelt financiële afhankelijkheid voor veel stay-at-home-moeders ongemakkelijk.
Waar kinderen het eerst de hele dag over ‘six seven’ hadden, gaat het nu ineens over ‘41’. Als ouder vraag je je misschien af: waar hebben ze het over? Geen zorgen: wij leggen het je uit.
Je kent ze misschien nog van Een Huis Vol: de familie Nagelkerke. Inmiddels zijn ze geen vast tv-gezicht meer, maar online zijn ze nog steeds aanwezig.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Rinske, die weet dat haar zus van haar steelt.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Boukje (33). Ze worstelt met de wekelijkse hulp van haar schoonmoeder. Ze wil hier graag mee stoppen, maar wil haar moment met de kinderen ook niet afnemen.
Iedere week delen we op Kek Mama een dilemma van een lezer. Deze week het verhaal van Aribel (31), Ze is kortgeleden voor het eerst moeder geworden, maar ze merkt dat haar schoonmoeder erg geïnteresseerd is in haar zwangerschapskilo’s. Tot grote frustratie van Aribel.