Sara van Gorp is moeder van zoons Ko (8) en Toon (4) en hoofdredacteur van Kek Mama.
Lees verder onder de advertentie
Bij een vriendin zag ik het duizelingwekkend volle weekprogramma van haar dochtertje in de keuken hangen. Ik werd al moe als ik ernaar keek, en daar hadden moeder en dochter zelf ook een beetje last van. Ko zat nog in de luiers en Toon was nog in geen velden of wegen te bekennen.
Ik nam me vast voor: dat gaan wij dus anders doen, later. Geen overbodige luxe leek mij, want ik was vroeger ook zo’n enthousiast figuur. Jiujitsu deed ik meteen drie uur in de week, tot de eerste dan aan toe. En de pianolesjes ernaast liepen uit op vooropleiding conservatorium met vier uur studeren. Per dag. Maar goed, toen zat ik al op de middelbare school, dat scheelt.
Lees verder onder de advertentie
Clubjes
Vooralsnog is Ko wat wispelturiger als het clubjes aangaat. Kickboksen vond-ie hartstikke leuk. Toch was hij er na drie maanden wel klaar mee. Judo leek ’m wel wat, maar dat idee waaide snel over. De voetbalplannen waren ook kortstondig. Nou kan ik daar blij om zijn als ik de voetbalmoeders om me heen hoor, die zaterdagochtend om 8 uur in Vladivostok moeten aantreden voor een uitwedstrijd.
Lees verder onder de advertentie
Het goede sportvoorbeeld geef ik ook niet echt met mijn schamele vier keer per week een 10-minuten work-out in de huiskamer. En dat was het dan. Maar laatst vroeg Ko: “Mam, wat deed jij vroeger aan sport?” Dus nu wil-ie op jiujitsu. Ik ben voor. En tot het proeflesje houden we het op keihard klimmen onder viaducten, samen rauzen in speeltuinen en stoeien op het grote bed. Zo’n weekprogramma vind ik dan wel weer leuk.
In Kek Mama 11-2018 lees je het artikel ‘Sportclubjesgedoe’, met moeders die wel eindeloos voetbalkilometers vreten en bardiensten draaien in de hockeyclub. En die er gelukkig om kunnen grinniken. Het nummer koop je hier.
Het ouderschap zit vol mooie, maar ook angstige momenten. Voor moeder Ezra (41) leek het een doodgewone avond, totdat ze – nogal onverwachts – oog in oog stond met haar peuter.
Actrice Anouk Maas kruipt dit jaar in de huid van Maria Magdalena in The Passion 2026. Voor Maas voelt deze rol extra speciaal. Het komt in een periode waarin haar leven flink is veranderd.
Toen Ariane beviel van haar eerste kind, dacht ze één ding zeker te weten: de kraamweek zou haar redding zijn. Lekker cocoonen met haar baby, de kraamzorg die de boel draaiende hield, thee bracht, de was deed, misschien zelfs een keer een boterham met hagelslag smeerde. Spoiler: het liep iets anders.
Noëlle en haar vriend Ferri verwachten in september hun eerste baby. Dat klinkt in eerste instantie niet als wereldnieuws, alleen Noëlle is zelf niet zwanger, maar haar moeder Angela wel.