Samyra (39) is moeder van drie dochters (8, 6 en 3). Net als haar man werkt ze parttime om zoveel mogelijk tijd met de meiden te zijn. Want: die zijn maar zo kort klein. Dit en andere inzichten over ouderschap, deelt ze in haar maandelijkse column.
Lees verder onder de advertentie
“Ik vind het onbegrijpelijk dat er ouders zijn die volop aan de borrel gaan terwijl de kinderen erbij zijn. Je mag niet autorijden met drank op, met goede reden. Je reactievermogen is aantoonbaar aangetast. Waarom zou je dan wel met drank op voor je kind mogen zorgen?
Ik drink nooit waar de kinderen bij zijn. Ik vind het een vreselijk idee dat zij aan mij zouden merken dat ik ineens vrolijker, meer meegaand of relaxter zou zijn. Niet omdat ik dat zélf ben, maar omdat die borrel dat veroorzaakt. Ik vind dat kinderen niet aangeleerd moet worden dat het normaal is om bij van alles en nog wat te drinken. Wat mij betreft zou dit geen onderdeel van het dagelijkse leven moeten zijn. Ik vind drinken iets voor volwassenen, niet voor kinderen. De wet vindt dit overigens ook.
Los daarvan vind ik het praktisch gezien niet verstandig. Ik zou het mezelf nooit vergeven als ik mijn kind niet zou kunnen troosten, helpen of in een erger geval naar het ziekenhuis kunnen brengen, omdat ik te veel heb gedronken. In diezelfde categorie zou ik het ook verschrikkelijk vinden als ik niet voor mijn kinderen zou kunnen zorgen, omdat ik te brak ben. Ik ben natuurlijk wel eens ziek, waardoor ik alles op een laag pitje doe. Maar dat veroorzaak ik niet zelf. Een kater zou ik echt alleen aan mezelf te danken hebben.
“In diezelfde categorie zou ik het ook verschrikkelijk vinden als ik niet voor mijn kinderen zou kunnen zorgen, omdat ik te brak ben”
Lees verder onder de advertentie
Extra goed
Ik vind het zelf trouwens echt gezellig om te borrelen met vriendinnen. Ik ben niet anti drank, ik ben anti drank met kinderen erbij. Dus als ik een weekendje weg ben drink ik gerust een wijntje mee. Het voordeel van vrijwel nooit drinken is dat die ene borrel die ik wél neem extra goed smaakt.
Lees verder onder de advertentie
Een emmer
Als mijn kinderen groter worden zullen ze vanzelf in aanraking komen met alcohol, natuurlijk is het belangrijk om niet blind te zijn voor hoe dit een rol speelt in de samenleving. Ik gun het ze ook om uit te vinden hoe het allemaal werkt. En bij die eerste vreselijke kater zal ik echt wel een emmer bij hun bed zetten. Maar ze ervaren nu dat leven zonder drank ook heel goed kan en dat is een les die eigenlijk iedereen zou moeten leren.”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Een gepensioneerde basisschoolleraar geeft op het TikTok-account van haar dochters (@elenanico22) een belangrijk advies aan ouders. Ze deelt de grootste fout die ze vaders en moeders in de opvoeding heeft zien maken tijdens haar decennialange carrière. En het is simpeler dan je denkt.
Patrick (53) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
We kennen het allemaal: boodschappen doen en telkens weer schrikken bij de kassa. Maar bij Vianna thuis is het elke week een financiële horrorfilm. Haar man en zoon hebben namelijk geen grenzen als het gaat om geld uitgeven aan proteïne snacks.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (7) en dochter (9) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Niets is zo ongemakkelijk als onbedoeld een gesprek horen dat niet voor jouw oren bedoeld is. Het overkwam Ava, die per ongeluk een telefoongesprek van haar schoonmoeder meeluisterde.