Maak jullie klaar voor een reis door de tijd, of dat nu naar de Romeinen of Rembrandt is.
Lees verder onder de advertentie
Op kidsproof.nl, de inspiratiewebsite voor gezinsuitjes, vind je nog veel meer leuke eropuit-tips voor deze zomermaanden.
Ondergronds paradijs
In de gangenstelsels onder Valkenburg is het zomers lekker koel. Van een DinoRijk tot een film over de bekende zandtovenaar: MergelRijk is een groot grottenavontuur voor kinderen. Nu ook met spectaculaire 3D-grotschilderingen.
Lees verder onder de advertentie
De eerste en oudste
In een prachtig historisch gebouw in Haarlem vind je het eerste en oudste museum van Nederland. Teylers Museum verwondert met ieder hoekje. Denk aan glinsterende mineralen, miljoenen jaren oude fossielen en supermagneten. Met extra veel workshops en speurtochten in de vakanties.
Lees verder onder de advertentie
Van alle tijden
Zou je een jager en verzamelaar zijn geweest? Of voel je je meer thuis in de inheems-Romeinse tijd? Alle tijdperken komen langs in het preHistorisch Dorp in Eindhoven. Met veel kinderactiviteiten zoals hutten bouwen, muziek maken, pennen slaan of een locus-puzzel maken.
Lees verder onder de advertentie
Steengoed
Hoe waren hunebedbewoners in staat om zo’n groot monument te bouwen? Dat ze steengoed waren voel je wel, als je wandelt door het Oertijdpark, het grootste hunebed bekijkt of de Oerschool bezoekt. Daar helpen ze kinderen trouwens graag met het maken van een spreekbeurt of werkstuk. Heb je dat maar vast gehad.
Lees verder onder de advertentie
Grootse miniaturen
Dit familiepark is groots. Het staat vol doe-dingen en natuurlijk de bekende miniaturen. Kinderen wekken hier zelf windenergie op, regelen het havenverkeer of mixen beats. In Madurodam maken ze met een nieuwe, interactieve attractie nu ook kennis met beroemde schilders uit de Nederlandse geschiedenis zoals Rembrandt van Rijn en Johannes Vermeer.
Lees verder onder de advertentie
Openlucht
De Canon van Nederland vertelt met vijftig spellen, animaties en films over de belangrijkste gebeurtenissen die Nederland hebben gevormd. Bezoek in het Arnhemse Openluchtmuseum het Zaanse Plein, waar kinderen spelen met oud-Hollands speelgoed, en laat ze ook nog even de handen uit de mouwen steken op het kindererf.
Lees verder onder de advertentie
Wereldberoemd
Dit stukje Nederland is wereldberoemd. De Zaanse Schans in Zaandam is een uniek dorp waar je zo de oud-Hollandse huisjes en de molen binnenloopt. Ontdek de kaasmakerij, tinnegieterij en snuffel zeker ook even rond in het bakkerijmuseum. De geur van verse koeken is niet te weerstaan. In het Zaans Museum tekenen kinderen hun eigen chocoladewikkel, creëren ze een eigen kunstwerk met bloemen en planten of gaan ze aan de slag als meisje van Verkade.
Lees verder onder de advertentie
Die zes lange weken zomervakantie vliegen voorbij als je gaat glijbaanroetsjen, boswandelen, racen met trekkers of een bezoekje brengt aan de Romeinen. Of een van de andere leuke uitjes die Kidsproof.nl voor je verzamelde. De site is handig ingedeeld per regio, zo ontdek je makkelijk welke uitjes er allemaal in de buurt zijn.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.
Maxime Meiland en haar man Leroy hebben twee dochters: Claire en Vivé. Terwijl Claire al een tijd op de basisschool zit, maakt Vivé zich juist op voor haar eigen start na de zomer. Voor Maxime is dat een emotioneel moment.
Gen Z doet z’n eigen ding. Ze zetten huisfeestjes op z’n zachtst, skippen alcohol, houden van crocs én… verzinnen babynamen die nergens op lijken, behalve op sfeer.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Wat ze gemeen hebben? Je zag ze in ieder geval niet aankomen.