Je laptop? Stijltang? Opblaasbaar luchtbed? Het kan behoorlijk verwarrend zijn, wat je allemaal aan handbagage mag meenemen als je gaat vliegen. Skyscanner geeft duidelijkheid en zet alle do’s en don’ts over handbagage op een rij.
Lees verder onder de advertentie
Scheelt je weer een hoop stress.
Laptop of tablet
Wel zo fijn om een beeldscherm bij de hand te hebben als je kind tijdens de vlucht onuitstaanbaar is. Vanuit Nederland mag deze gewoon mee in je handbagage. Je moet bij de veiligheidscontrole wel je laptop uit de hoes halen en in een aparte bak stoppen. Vlieg je naar de Verenigde Staten, dan kan er worden gevraagd om de laptop aan te zetten om te laten zien dat het apparaat werkt.
Lees verder onder de advertentie
Haarspul en make-up
Kan je niet zonder je föhn, krultang of stijltang? Die mag je gewoon meenemen in je handbagage. Make-up is een ander verhaal, omdat dit in de categorie ‘vloeistoffen’ valt. Voor alle luchtvaartmaatschappijen geldt dat vloeistoffen in verpakkingen van maximaal 100 ml vervoerd mogen worden in een hersluitbaar plastic zakje met een maximum van 1 liter. Het zakje moet uit je handbagage worden gehaald en apart worden gescreend bij de douane.
Flesjes drinken moeten weggegooid worden bij de douane. Eten mag je wel meenemen in het vliegtuig, mits het geen dierlijke producten bevat (zoals vlees of melk). Rijstwafels, snoep of een krentenbol voor je koter moet dus gewoon kunnen.
En hoe het zit met babyvoeding? Vlieg je binnen Europa, dan geldt hiervoor de 100 ml-regel. Ook voor gekookt water, om bijvoorbeeld te mengen met melkpoeder. In dat geval kun je het beste bij de luchtvaartmaatschappij navragen of ze aan boord water voor je baby kunnen koken. Mocht de luchtvaartmaatschappij twijfelen aan de inhoud van een potje babyvoeding, dan bestaat de kans dat je het potje moet openmaken voor controle.
Lees verder onder de advertentie
Opblaasbare items
De meeste luchtvaartmaatschappijen accepteren voetballen, rugbyballen en andere opblaasbare items als handbagage, op voorwaarde dat deze volledig (of gedeeltelijk) zijn leeggelopen vóór vervoer.
Nagelschaar of -knipper
Deze vallen onder ‘puntige of scherpe voorwerpen waarmee letsel kan worden toegebracht’ en mogen dus niet mee in je handbagage. Toch meenemen? Stop ze dan in je koffer.
Wil je geen gedoe bij de douane, neem dan deze hele lijst door.
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
In het tv-programma De Klassenavond houdt Irene Schouten het niet droog als het gaat over haar moeder, die acht jaar geleden een hersenbloeding kreeg. Op goede dagen weet ze dat ze oma is.
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.