Je zit slechts twee uur in het vliegtuig, weet zeker dat de zon schijnt en hebt er de mooiste stranden, water- en attractieparken – Kroatië met kinderen is heerlijk. En als je toch gaat, zet dan meteen onderstaande plekken op je lijst.
Lees verder onder de advertentie
Eilandhoppen
De eilanden van Kroatië zijn verbluffend. De vier grootste zijn makkelijk met veerboten te bereiken en zorgen voor een leuke invulling van een dag of meerdere dagen. Cres, Losinj, Krk en Rab mag je dus absoluut niet overslaan. In Losinj kun je dolfijnen spotten in het dolfijnenreservaat en Cres staat bekend om de goede familiecampings.
Lees verder onder de advertentie
Dagje hoofdstad
Moet je wel in de buurt zitten, maar Zagreb is zeker de moeite waard. Vooral in juli als het Folkfestival in de stad is en vanuit de hele wereld dansgroepen te bewonderen zijn. De dierentuin in Zagreb ligt in het unieke Maksimir Park, dat meer dan 200 jaar oud is. Verder zijn er maar liefst 44 musea.
Lees verder onder de advertentie
Poreč
Een gigantisch golfzwembad en verschillende (snelle) attracties: vooral voor oudere kinderen is Aquapark Istralandia in Nova Vas (Poreč) fantastisch. Maar het is meer dan alleen een zwembad, want er zijn speeltuinen én er worden verschillende workshops, sport- en danslessen gegeven. Ook Dinopark Funtana vind je in Poreč. Dit is een themapark waar je allerlei soorten dinosaurussen ziet en verschillende shows worden gegeven. Kinderen kunnen er op dino’s zitten, op pony’s rijden en zelfs bij de McDino’s heerlijke dinonuggets eten.
Lees verder onder de advertentie
Rovinj
Met strakblauw water, een gezellig centrum en relaxte sfeer is dit een droombestemming. Waterratten kunnen zich helemaal uitleven (ga bijvoorbeeld kajakken of op een bananenboot) of doe eens gek en pak de boot naar Venetië – wordt ook veel gedaan.
Sibenik
Een mooie stad in Noord-Dalmatië, die door zijn ligging aan de Adriatische Zee een perfect uitgangspunt is voor een leuke familievakantie. Stap bijvoorbeeld op de boot voor een dagtrip naar de eilanden van de Sibenik Archipel, bewonder de watervallen in het Nationaal Park Krka of neem een kijkje in de Sint Jacobuskathedraal. Deze kathedraal is zo mooi dat hij sinds 2000 op de UNESCO-werelderfgoedlijst staat.
Je zegt “nee”, zij horen “misschien”. Jij dacht dat jij de ouder was, maar sinds deze kleine in je leven is, lijkt het alsof jíj bij hém op tijd naar bed moet. Herkenbaar? Dan heb je misschien een kind met een van deze sterrenbeelden – geboren bazen met een flinke wil.
Nu de meivakantie achter de rug is, gaat het snel: nog maar twee maanden en dan begint de zomervakantie. Gaan jullie dit jaar voor weekje zon, zee en strand in Spanje of met de auto naar Zeeland? De eerste vraag die opborrelt bij het zoeken naar een vakantie is vaak: wat mag het kosten?
Heather (33) is redacteur bij Kek Mama en moeder van een zoontje (4,5) en dochter (1,5). Haar columns zijn een mix van herkenbare momenten, hilarische situaties en kleine overwinningen in het moederschap.
Anouk (35) is samen met met Laurens (37) en moeder van Cato (6) en Emma (4). Haar schoonouders nemen haar dochters bijna elke maand naar een theatervoorstelling of pretpark, terwijl haar eigen ouders het geld hier niet voor hebben. Moet ze ingrijpen om scheve gezichten te voorkomen?
Elsemieke (31) is samen met T (32), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
De gemiddelde leeftijd waarop Nederlandse vrouwen voor het eerst kinderen krijgen wordt steeds hoger, blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS. Er zijn steeds minder vrouwen die een kind krijgen vóór hun dertigste en dat terwijl juist meer vrouwen boven de dertig voor het eerst moeder worden.