Van een geitenboerderij en boswinkel tot speeleilanden: het hele jaar door is er voor kinderen genoeg te doen in het Amsterdamse Bos. Wij zetten de leukste activiteiten op een rij.
Lees verder onder de advertentie
Kinderbaden
Niets lekkerder dan op een stralende dag met je voeten door het water lopen. De twee baden zijn open van eind mei tot en met augustus (als het droog is) en bij een temperatuur boven de twintig graden. Ook zijn er speeltoestellen, picknickbanken, een kiosk, babycare en toiletten.
Lees verder onder de advertentie
Speeleilanden
Een verborgen plek in het Amsterdamse Bos. Je loopt er niet zomaar langs – de eilanden zijn alleen te bereiken via een pad, wankelbrug of trekpontje – maar dat maakt het voor kinderen juist nog spannender. Wat je er kunt vinden? Een touwbrug, drijvende boomstammen, een slingertouw en drijvende vlotten.
Ja, ook die heb je in het bos. En met meer dan honderd geiten is je kind hier vast wel even zoet. Ze mogen de dieren aaien, melk geven en dan is er zelfs nog een aangrenzende speeltuin.
Klimpark
Heeft je kind nog energie over, neem ‘m dan mee naar Klimpark Fun Forest met meer dan honderd klimonderdelen. Goed om te weten: de minimumleeftijd is 8 jaar. Van november tot april gesloten.
Boswinkel
Regent het? Niet erg. Weer of geen weer, in de Boswinkel is er altijd wel wat te doen. Het hele jaar worden de leukste activiteiten georganiseerd die ook nog hartstikke leerzaam zijn.
Vroeger dacht ik dat kinderen vooral schattig waren. Met een beetje knutselen en koekjes bakken kwam je vast een heel eind (ha ha ha). Dus riep ik altijd dat ik een rijke vent aan de haak zou slaan, kinderen zou krijgen en huisvrouw zou worden.
Maartje (48) is getrouwd en moeder van twee kinderen (13 en 10). Ze werkt als traumachirurg voor het mobiel medisch team van het Amsterdam UMC, waaronder de traumahelikopter.
Nathalie (35) is alleenstaand moeder van twee kinderen (7 en 5) en werkt sinds vijftien jaar bij de Haagse politie. Eerst als agent op straat, nu loopt ze stage als brigadier bij de recherche.
Professionaliteit, dat wil je uitstralen als je je op de werkvloer begeeft, maar die kan soms verraderlijk glad zijn. En daar lig je dan, languit op die vloer. Met je professionaliteit.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Wat als je wordt uitgenodigd voor een kerstdiner, en dan onverwacht een rekening gepresenteerd krijgt? Het overkwam Eva (33) en ze weet niet wat ze ermee aan moet.