Een leerkracht vertelt aan Kek Mama wat ze meemaakt. Deze keer: juf Marianne (57) geeft les aan groep 4.
Lees verder onder de advertentie
Schoolpleinen zijn tegenwoordig veel interessanter dan toen ik zelf op de lagere school zat, in het stenen tijdperk. Alleen al omdat er destijds geen ouders te bekennen waren. Die kwamen alleen met de jaarlijkse musical. Ik liep vanaf mijn zesde met de buurtkinderen op en neer, ook over enge kruispunten. In de tussentijd heeft iemand bedacht dat dat niet meer kan. Zelfs wie vlakbij school woont wordt opgehaald.
Lees verder onder de advertentie
‘Voor de gezelligheid’
Carla (9) hoeft alleen maar de straat over te steken. Maar haar vader Arturo is altijd present. Als tekstschrijver zit hij veel in zijn eentje thuis te werken, dus hij komt mede voor de gezelligheid. De laatste tijd vermoed ik dat er nog een reden is. Hij staat opvallend vaak te praten met Nathalie, de moeder van Ruby (9), die als zzp’er ook graag van de partij is. Andere ouders valt het ook op. Als je twee keer per dag met zijn allen op zo’n plein staat, raak je vertrouwder met elkaar dan met je vrienden.
Lees verder onder de advertentie
Aapjes kijken
Ik onderschep veel steelse blikken richting Arturo en Nathalie. Ik bestudeer de groep ouders graag. Zoals ik in Artis aapjes kan gadeslaan. Moeders vormen de hoofdmoot. Je hebt de schichtige moeders, de hippe, de popie-jopies. Ongeduldige moeders, strenge moeders, aanbiddende moeders. Verder zijn er de oppassen. Die tellen niet zo mee. Het zijn vaak jonge meisjes die geen collega-gevoel oproepen. De ouders letten vooral op de andere ouders.
Vaders behoren tot de minderheid. Bluffende vaders, verlegen vaders, vaders met humor. En hele knappe. Zoals Arturo met zijn bronzen blik, type Marco Borsato. Veel moeders vinden hem leuk, dat weet ik. Maar hij heeft alleen maar oog voor Nathalie. En die lijkt me iets te veel op Marco’s vrouw Leontien, met haar blonde haren en charmante glimlach.
Lees verder onder de advertentie
Vonk
Arturo en Nathalie hebben elkaar een tijdje geleden leren kennen bij het brigadieren. In van die jasjes in fluorescerend oranje. Ik ben bang dat er toen een vonk is overgeslagen. Dat zou geen probleem zijn als ze niet allebei getrouwd waren. Beiden met leuke partners, met wie ze schattige kinderen hebben.
Het schoolplein kan gevaarlijk zijn. Ik heb eerder meegemaakt hoe twee gezinnen zijn opgebroken omdat ouders verliefd werden tijdens het ophaalritueel. Drie jaar geleden zag ik de liefde ontstaan tussen Maarten en Judith, beiden getrouwd. Hun kinderen, de oorzaken van hun ontmoeting, zijn nu elkaars stiefbroers en -zusjes. En sinds een jaar delen ze een halfzusje, Eva. Ik vind het nog steeds naar om de verdrietige exen van Maarten en Judith op het schoolplein te zien.
Lees verder onder de advertentie
En ze leefden nog lang en gelukkig…
Als Arturo en Nathalie mijn leerlingen waren geweest, had ik ze allebei in hun nekvel gegrepen en ze gezegd dat ze nu eens met anderen moesten gaan spelen. Carla en Ruby zitten op het klimrek. Straks worden ze nog stiefzusjes, denk ik somber. Ik heb opeens heimwee naar vroeger. In mijn jeugd hadden Arturo en Nathalie elkaar nooit leren kennen. Dan waren Carla en Ruby samen naar huis gelopen, waar Nathalie de was deed, terwijl Arturo op kantoor zat. En ze leefden nog lang en gelukkig, maar niet met elkaar. Misschien was het een beetje saai geweest, maar er waren geen rampen gebeurd.
Dit artikel heeft eerder in Kek Mama gestaan.Meer Kek Mama? Volg ons op Instagram.
Lara Temme is tekstschrijver en woont samen met haar zoon (9) en dochter (11) in Brabant. Thuis wordt er veel gelachen, geknuffeld, gehuppeld en gezongen. Wel vals, maar daar heeft het gezin zelf weinig last van. Evenals de altijd rommelige zolder.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.
Baby alert! Freek Vonk (42) heeft er een gloednieuwe titel bij. Hij is voor het eerst oom geworden. De bioloog deelt op Instagram het blije nieuws dat zijn zus Simone is bevallen van een zoontje: Melle.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.
Een zacht ruisend geluid op de achtergrond. Voor veel ouders is white noise vaste prik bij bedtijd. Het geluid – alsof er een föhn of stofzuiger aanstaat – zou baby’s helpen sneller in slaap te vallen en beter door te slapen. Maar een expert waarschuwt nu voor dit populaire hulpmiddel.