Je hebt soms van die momenten in het moederschap waarop het even he-le-maal misgaat.
Lees verder onder de advertentie
Esmeralda (40), moeder van Elske en Amelia (8) en Jelmer (1):
“Op het schoolplein telde ik zeven meisjes, terwijl ik toch zeker dacht te weten dat we slechts zes uitnodigingen hadden verstuurd. Het was het verjaarspartijtje van mijn dochter Elske. De tweeling was in januari zeven geworden, maar vanwege de lockdown en het weer hadden we het verplaatst naar de zomer. Ik had een springkussen en opblaaszwembad op het grasveld gezet en iedereen opgedragen zwemkleding mee te nemen.
Lees verder onder de advertentie
Elske en Amelia zitten in verschillende klassen, ze mochten apart een feest geven en ieder zes kinderen vragen. Ik zag er nu één meer. Dat klopte niet. Maar Elske en haar vriendinnen beweerden hyper en uitgelaten dat ze allemaal een kaartje hadden gehad. ‘Echt iedereen, mama. Heus.’
Vergissing
Blijkbaar had ik een vergissing begaan onder invloed van mijn post-zwangerschapshormonen. Ik was drie maanden ervoor bevallen van Jelmer en in mijn hoofd was het nogal chaotisch. Ik wist echt niet meer welke namen we wel of niet hadden geïnviteerd.
Argeloos nam ik alle kinderen mee naar huis en gaf ze taart. Ik had natuurlijk alarm moeten slaan toen bleek dat één meisje, Roos, geen cadeau en geen badkleding bij zich had, maar ik vond het eerder sneu dan gek. Ik pakte snel een cadeautje uit onze voorraad en een reservezwempak van de meisjes.
Verstekeling
Pas toen ik na een halfuur paniekerig door school werd gebeld omdat er een meisje uit de klas van Elske ‘zoek’ was, ging er een bel rinkelen. Ik kon wel door de grond zakken toen ik aan juf moest bekennen dat het verloren kind bij mij in het zwembad lag. Ik vond het vreselijk voor haar moeder, die zat helemaal in de stress op haar werk.
Lees verder onder de advertentie
Achteraf bleek dat Elske dondersgoed wist dat we Roos niet hadden uitgenodigd. De kleine slimmerik vond dat zo zielig voor haar, dat ze een plannetje had bedacht om haar mee te smokkelen. En deze mama was daar helemaal ingetrapt.”
Dit artikel staat in de Kek Mama Zomerspecial 2022.
Iedere ouder doet het wel eens: toegeven. Nog een snoepje, dat ene speelgoedje toch kopen, geen zin in gedoe dus laat maar. Heel normaal. Maar wat als dat geen uitzondering is, maar de standaard?
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Er zijn van die momenten waarop je als moeder serieus aan jezelf begint te twijfelen. Ilse weet dat als geen ander: haar dochter kwam iedere dag in een andere outfit thuis.
In de tweede aflevering van ADHAZES, de podcast van André en Roxeanne Hazes, blikt Roxeanne terug op hoe ze haar zwangerschap van Fender beleefde na een eerdere miskraam.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Lil Kleine praat voor het eerst openhartig over zijn zesjarige zoon Lío en het verwaterde contact tussen hen. De rapper heeft zijn zoon al 2,5 jaar niet gezien. Toch is er volgens Lil Kleine een andere reden waarom zijn zoontje hem niet meer herkent.