Soms kom je er niet uit in je eentje en kun je wel wat hulp gebruiken. Elke week vertelt een moeder over haar dilemma.
Lees verder onder de advertentie
“Mijn oudste zoon is veertien en past soms op zijn jongere broertje (12) en stiefzusje (11) – ik betaal hem babysitgeld wanneer mijn vriend en ik uitgaan. Dat voelde in eerste instantie logisch: hij kan er met zijn leeftijd prima voor zorgen dat zijn broertje en stiefzusje zich die paar uur gedragen. Hij is beschermend, voelt zich verantwoordelijk en kookt zelfs al af en toe een simpele maaltijd als het moet. De twee jongsten poetsen op hun beurt netjes hun tanden en worden (naar mijn weten) op een fatsoenlijk tijdstip naar bed gestuurd. Mijn oudste zoon speelt vervolgens de rest van de avond op z’n Playstation. Eitje dus.
Lees verder onder de advertentie
Schuldgevoel
Toch bekroop mij afgelopen week een gevoel van schuld. Want als mijn zoons samen thuis zouden blijven (dus zonder hun stiefzusje), zou ik mijn oudste kind niets betalen. Zij vermaken zich immers prima met z’n tweeën. Door mijn jongste zoon géén geld te geven als ze alle drie thuisblijven, lijkt het wel alsof ik hem passeer – ondanks dat hij nog niet het verantwoordelijkheidsgevoel heeft om op zijn stiefzusje te passen.
Lees verder onder de advertentie
Wat moet ik doen? Moet ik nu alleen mijn oudste betalen voor het babysitten, of ook mijn jongste, of gewoon helemaal niemand, omdat ze in deze dynamiek prima samen alleen thuis kunnen blijven?”
In ons Kek Mama magazine lees je de mooiste verhalen, herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts € 29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het worden bijzondere feestdagen voor Anne-Marie Rozing en vriendin Laura. Ze vieren voor het eerst kerst met hun zoontje Jules in hun midden. En die knusse kerstdagen gaan niet voorbij zonder leuke tradities. Wij spraken Anne-Marie over de kerstplannen met baby Jules.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
De feestperiode is nog maar net begonnen, maar de stapel cadeaus van opa en oma groeit en groeit. Superlief natuurlijk, maar niet altijd nodig. Met deze tips blijft het gezellig en voorkom je dat jouw huis straks lijkt op een speelgoedmuseum.