Wanneer Romy Boomsma haar eerste kind krijgt, last de influencer een pauze in van haar werk. Iets waar ze, zo blijkt achteraf, veel kritiek op krijgt.
Lees verder onder de advertentie
Een leven op de boerderij klonk Romy als muziek in de oren. Ze woont daar nu samen met haar man Arie Boomsma, hun drie kinderen – Bobby (7), Mozes (5) en Juniper (3) – én haar moeder. “We hadden aanvankelijk de afspraak dat ik thuis zou zijn, en dat vond ik heerlijk. Het gaf heel veel rust omdat ik mee kon gaan op het ritme van de kinderen”, vertelt ze aan Marie Claire. Ondanks het feit dat ze ‘maar’ twee jaar fulltime thuis is geweest, kreeg ze toch een hoop kritiek. Fulltime moederen zou niet meer van deze tijd zijn.
“De kritiek kwam door de beeldvorming dat ik een soort ondergeschikt vrouwtje was dat thuis zat. Terwijl ik het zelf een ultieme luxe vond dat ik niet meteen weer van alles hoefde met jonge kinderen. Tussen de eerste twee zat maar drieëntwintig maanden, ze sliepen slecht en ik was kapot”, vertelt Romy.
Pittig
Doordat ze aan de slag kon met meerdere projecten, besloot ze het werken weer op te pakken. Maar ook dat ging niet zonder slag of stoot: “Ik zit continu in twee rollen: ik ben aan het werk en ik ben aan het moederen. Het was pittig om alweer veel aan het werk te gaan terwijl de jongste pas anderhalf was, wat dat betreft was het lekker geweest als het allemaal een jaar later was gebeurd.”
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Natuurlijk hoop je dat je kind later een beetje aardig is voor de mensen om zich heen. Dat-ie iemand helpt die valt, niet voordringt bij de bakker en ooit uit zichzelf zijn broer of zus een koekje aanbiedt. Dat laatste is misschien wat ambitieus. Maar hoe leer je een kind eigenlijk om vriendelijk en empathisch […]
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Erica’s dochter heeft een half jaar verkering met een jongen die ze tijdens de vakantie heeft ontmoet. Ze zijn allebei vijftien en stapelgek op elkaar. Alleen woont hij anderhalf uur verderop. Daarom wil ze bij hem blijven slapen. Erica vindt dat prima, maar haar man denkt daar héél anders over.
Een broek, spijkerrok of gewone jurk? Lou (7) bedankt ervoor. Marloes’ dochter weigert gewone kleding aan te trekken. Als het aan haar ligt, vertrekt ze iedere ochtend in een prinsessenjurk naar school.
Lady Gaga en haar verloofde Michael Polansky hebben hun eerste kind verwelkomd, werd vorige week bekend. Nu blijkt dat ze al maanden geleden is bevallen.