Druk, druk, druk. Het is tegenwoordig zo’n beetje het standaard antwoord op de vraag hoe het met ons gaat. Nu blijkt uit onderzoek: mannen leven relaxter. Daar kunnen we nog wat van leren…
Lees verder onder de advertentie
Nu is er ook een onderzoek van het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) waaruit blijkt dat vrouwen gevoelsmatig minder vrije tijd hebben dan mannen en – daardoor – ook vooral parttime blijven werken. Terwijl uit datzelfde onderzoek blijkt dat we evenveel vrije uren als mannen hebben. De belangrijkste reden? Volgens het SCP is de tijd van vrouwen meer versnipperd. Als alle was is gevouwen en het werk is gedaan, hebben we namelijk ook nog onze bloedjes waar we voor zorgen en tijd mee doorbrengen.
Lees verder onder de advertentie
Mannen relaxter
Hoewel dat schommelen in de speeltuin natuurlijk hartstikke gezellig is, is het ook best lekker om met een goed boek en glas wijn op de bank te hangen. Eén van de vrouwen die meedeed aan het onderzoek weet het treffend te zeggen: ‘Zolang de kinderen nog niet in bed liggen, ben ik in functie.’ En de mannen? Die hebben daar een stuk minder last van en leven hun leven veel relaxter. Zij kunnen zich makkelijker ontspannen en beter afsluiten van werk en zorg. Terwijl vrouwen zich gejaagder voelen en minder tijd voor zichzelf nemen.
Lees verder onder de advertentie
Help je vrouw
Veel vaders zeggen dat ze best minder zouden willen werken, al gebeurt dat in de praktijk nauwelijks. Minister Jet Bussemaker (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is daar in een interview kort en bondig over en zegt: ‘Mannen, wees een vent en help je vrouw.’ En misschien kunnen wij ook wat leren van die mannen. Namelijk zoveel mogelijk in de relax-modus te gaan.
Voor veel vrouwen is een zwangerschap een periode vol blijdschap, spanning en verwachting. Maar voor Jennifer Hoffman kwam daar ook iets anders bij kijken: het gevoel dat ze zich moest verantwoorden voor haar leeftijd.
Werkende moeders krijgen anno 2026 alle vrijheid, zeggen we graag in Nederland. Maar volgens presentator en schrijver Lisa Loeb is er nog behoorlijk wat sprake van schijnvrijheid.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Bonnita, die haar nieuwe situatie als samengesteld gezin nogal pittig vindt.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Wendy, die door het mooie Moederdagcadeau wat haar man haar gaf wist dat ze wilde scheiden.
Een paar maanden geleden was het nog afwachten hoe de nieuwe liefdessituatie van André Hazes eruit zou gaan zien binnen zijn gezin, maar inmiddels lijkt alles op z’n plek te vallen.