Moeder Cameran Eubanks is het na drie maanden zat om borstvoeding te geven. Op Instagram plaatst ze hier een eerlijke post over.
Lees verder onder de advertentie
‘Ik schrijf dit in de hoop dat andere moeders zich niet zo alleen voelen’, schrijft ze.
‘Ik wil mijn vrijheid terug’
Met haar post wil Cameran duidelijk maken dat ze niet stopt omdat het niet meer ging of omdat ze ziek was, ze stopt omdat ze het zat is. En dat is haar eigen keuze. ‘Ik weet dat ik veroordeeld zal worden, maar dat interesseert me niet: ik wil gewoon mijn vrijheid terug. Je bent geen slechte moeder als je een hekel hebt aan borstvoeding geven. En daarbij: het beste wat je aan je kind kunt geven, is een vrolijke moeder.’
Velen snappen haar keuze volledig, maar er zijn ook mensen die niet begrijpen dat ze stopt. Een greep uit één van de duizenden reacties: ‘Je baby voeden: dat hoort nu eenmaal bij het moederschap. Als je geen melk meer had, zou ik het begrijpen. Maar nu noem ik je gewoon lui.’
Als werk onverwacht roet in het ouderschap gooit, moet je soms creatief zijn. Zo ook Carolien, die last-minute een oppas moest regelen voor haar dochter Saartje. Haar vriendin Melia bood hulp aan — met als resultaat een middag die niemand snel zou vergeten.
We kennen haar allemaal. Die ene moeder die haar halve inboedel inpakt alsof ze op wereldreis gaat in plaats van een weekje vakantie naar de camping in Frankrijk.
De zomervakantie: zes weken vol quality time, ijsjes, knutselprojecten en gezellige uitjes. In theorie. En voor sommige moeders pakt het ook vast zo uit…
Bernike (29) is getrouwd met Ruben (31) en moeder van een dochter (0). In haar columns schrijft ze scherp, geestig en met zelfspot over de realiteit van het jonge ouderschap – waarbij ze oog heeft voor het absurde in het alledaagse.