Een zoen geven of een dikke knuffel: als je kind klein is wil hij niets liever, maar op een bepaalde leeftijd is dat niet meer cool. Angela Grossnickle ziet die verandering nu al bij haar zoon en heeft het daar behoorlijk moeilijk mee.
Lees verder onder de advertentie
Knuffelen, een zoen geven, een arm om de schouder slaan: Angela is het gewend om dit vaak met haar zoon te doen. ‘Hij is sinds zijn geboorte al een knuffelaar’, zegt ze. ‘Maar het afgelopen jaar is er iets veranderd. Onze zoon is nu elf en wordt steeds onafhankelijker. Thuis kan ik hem nog gewoon een zoen geven, maar in het openbaar wil hij dat niet meer. Je moeder een knuffel geven in het bijzijn van je vrienden is natuurlijk niet cool.’
Thuis zit ze bijna elke avond met haar zoon op de bank om samen een show te kijken. ‘Dan houden we elkaars hand vast of geeft hij me een knuffel’, zegt Angela. ‘Het is het moment waar ik altijd het meest naar uitkijk, maar ik weet dat het niet lang meer zal duren voordat ook dát verandert. Er komt een dag dat hij me helemaal niet meer wil aanraken. Hij zal me niet meer omhelzen of een kus op mijn wang geven.’
Lees verder onder de advertentie
Die gedachte maakt Angela verdrietig, want haar zoon is enig kind. ‘Ik heb dus geen ander kind met wie ik kan knuffelen. Het enige wat ik dus kan doen is genieten van elke knuffelsessie met mijn zoon alsof het de laatste is. En ik troost me met de gedachte dat ik altijd nog naar hem kan kijken terwijl hij slaapt – hoe oud hij ook is.’
Denise (45) had een relatie met een twaalf jaar jongere man toen ze op haar 38ste werd overvallen door een niet te stuiten kinderwens. Inmiddels is dochter Isabeau zes. Ze ziet haar vader één zondag per maand.
Olympisch schaatskampioen Irene Schouten werd een half jaar geleden moeder van haar zoontje Dirk. Inmiddels zit ze op een roze wolk, maar haar zwangerschap was allesbehalve rooskleurig.
Van gymtassen inpakken tot zwemlessen plannen, van BSO-schema’s tot traktaties regelen: het loopt allemaal via jouw hoofd. En nu blijkt uit onderzoek dat al die mentale to-do’s niet alleen jouw brein bezetten — maar ook je relatie beschadigen.
In het televisieprogramma De Klassenavond doet Erwin een aangrijpend verhaal over zijn dochter, die hij al twaalf jaar niet meer heeft gezien. In gesprek met presentator Rob Kamphues vertelt hij openhartig over het gemis en de pijn die hij dagelijks voelt.
Soms kunnen leraren niet helemaal eerlijk zijn tegen ouders. Beleefdheid en professionaliteit gaan nu eenmaal voor — en dus zeggen ze op het rapport dat je kind een “sociale persoonlijkheid” heeft, terwijl ze bedoelen dat hij of zij de hele dag door kletst.
Vriendschap en opvoeden: twee onderwerpen waar je maar beter een beetje soepel in kunt zijn. Want iedereen doet het anders – en dat is helemaal oké. Toch? Totdat blijkt dat jouw beste vriendin er stiekem heel anders over denkt…