Carly Fredricks dochter is 11 jaar en kerngezond. Toch plast ze nog dagelijks in bed. ‘Ze schaamt zich enorm’, schrijft de moeder op Scary Mommy.
Lees verder onder de advertentie
Taboe
Carly en haar man zaten geregeld met de handen in het haar doordat ze voor de zoveelste keer midden in de nacht het bed moesten verschonen. ‘We vroegen ons af of er iets mis was met onze dochter’, vertelt ze. ‘Gelukkig zei de kinderarts dat ze volkomen gezond is – bedplassen komt veel vaker voor dat mensen denken, maar er wordt gewoon niet veel over gesproken. Het is een taboe, maar toen ik er met vriendinnen over sprak, merkte ik dat mijn dochter lang niet de enige is.’
Stress, angst of een te kleine blaas: er kunnen tig redenen zijn waarom kinderen, die verder lichamelijk gezond zijn, op latere leeftijd nog in bed plassen. Zo is de dochter van Carly een extreem diepe slaper. ‘Ik maak haar ’s nachts weleens wakker om naar de wc te gaan en zelfs dat is ze de volgende ochtend al vergeten.’ Om haar dochter te laten weten dat bedplassen niets is om je voor te schamen, probeert ze er open over te praten.
Lees verder onder de advertentie
‘Niet erg’
‘Ziet de kinderarts verder niets alarmerends? Probeer je dan als ouders niet te druk te maken, want ook dat voelt je kind’, vervolgt Carly. ‘Ooit komt er een tijd dat je kind niet meer in bed plast: bij sommigen duurt het nu eenmaal langer voordat ze eroverheen groeien. En dat is helemaal niet erg.’
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.