Dat je zoon op seksuele ontdekkingstocht gaat als hij vijftien is en een vriendinnetje krijgt, is natuurlijk geen verrassing. Het nieuws waarmee hij op een dag thuis kwam, was dan weer wél een verrassing voor Nanda.
Lees verder onder de advertentie
Nanda, getrouwd, moeder van een zoon en dochter: “Mijn zoon kwam met veel bombarie binnen en viel meteen met de deur in huis: ‘Mam, mijn piemel is gescheurd.’ In het kader van dingen die je nooit verwacht te horen uit de mond van je vijftienjarige zoon, staat dit toch wel in de top drie. Hoewel dit statement behoorlijk op mijn lachspieren werkte, kon ik gelukkig een lach onderdrukken, want toen ik een blik op hem wierp, zag ik dat hij er nogal serieus bij keek. Maar ja, hoe scheur je nou een piemel?
Lees verder onder de advertentie
Geklungel
Tijdens de eerste keer seks met je vriendinnetje, zo bleek. Het was ook haar eerste keer en tijdens het geklungel samen was het mis gegaan. ‘Het deed bij ons allebei zeer dus toen zijn we maar gestopt met proberen.’ Ik herinner me mijn eigen eerste keer ook nog goed, dat eindigde nogal theatraal met een enorme plas bloed. Ook niet echt een pretje.
‘Wat nou als ik nooit seks kan hebben?’ Mijn zoon keek er zeer gekweld bij. Dat is natuurlijk ook wel de grootste angst van een vijftienjarige. Dat en een wereldwijde internetstoring. ‘Dat zal toch wel meevallen’, troostte ik hem, wederom een gniffel onderdrukkend. ‘Bij een meisje kan het wel zo zijn dat een ontmaagding zeer doet, dat gebeurt wel vaker. Maar er moet in ieder geval niks scheuren.’ Nou, toch was het zo, aldus zoonlief.
Lees verder onder de advertentie
Op naar de huisarts
Dan moest er wel even iemand naar kijken, vond ik. Ik mocht dat alleen niet doen, dat vond hij raar. Nu zijn we niet bepaald preuts in dit huis, zoals waarschijnlijk al duidelijk was door dit gesprek met mijn zoon, maar dat hij niet zijn piemel aan mij wilde laten zien, snapte ik dan ook wel weer. Maar ja, wie dan? Uiteindelijk heeft hij de huisarts maar gebeld en is hij daar langs geweest.
Lees verder onder de advertentie
Mis niks van Kek
Volg ons kanaal en lees als eerste nieuwe verhalen en columns
Weer wat geleerd
En wat bleek? Daadwerkelijk gescheurd. Zijn voorhuid, dan, niet z’n hele piemel. Dat kan gebeuren als de boel net te strak staat allemaal en je dan dus seks hebt. Of probeert te hebben. Weer wat geleerd. Inmiddels is het helemaal geheeld en mag ik er gelukkig wel om lachen, want ik vind het eerlijk gezegd nog steeds een hilarisch verhaal. En gelukkig is het verder goed is gekomen en is zijn grootste angst geen werkelijkheid geworden.”
Lees verder onder de advertentie
Niet preuts zijn is natuurlijk op zich fijn, maar sommige kinderen zouden wel wat meer remming mogen op hun uitspraken. Zoals bijvoorbeeld Colin, die de juf en meester eens even haarfijn uitlegde hoe de juf zwanger was geworden. Je leest het hier.
Kitty is zeventien als ze ontdekt dat ze zwanger is van haar 15-jarige vriend. Zelf weet ze al snel dat ze haar kindje wil houden, maar vanuit haar omgeving overheerst vooral bezorgdheid. Inmiddels is ze negentien, moeder van James en Ivy en te zien in het nieuwe seizoen van Vier Handen Op Eén Buik.
Bijna drie jaar nadat Douwe Bob besloot dat het zo niet langer kon, kijkt de zanger met een heel andere blik naar zijn leven. Hij is inmiddels getrouwd, vader van drie kinderen en zegt beter in zijn vel te zitten.
Frans Duijts (59) blikt in zijn nieuwe biografie Vallen & opstaan terug op moeilijke periodes in zijn leven. Samen met zijn vrouw Marloes vertelt hij ook over de zorgen om hun oudste dochter Jolanda (21), die kampte met ernstige somberheid en gedachten aan zelfdoding.
Wat als jouw zoontje nogal opkijkt naar zijn oudere buurjongen en daarbij behoorlijk beïnvloed wordt, op een manier waar jij als moeder he-le-maal niet blij mee bent? Het gebeurt bij Dilara.
Charlotte en haar vriend zijn dolblij met de naam van hun dochter Lune, maar haar moeder denkt daar duidelijk anders over. Oma weigert haar kleindochter zelfs Lune te noemen en gebruikt consequent haar tweede naam Rosalie.
Als Noa (14) uit school komt met een flinke rode plek op haar voorhoofd, schiet moeder Louise (42) direct in standje opsporing verzocht. Gevallen? Ruzie? Een uit de hand gelopen gymles? Noa houdt het bij: ‘Er is niks.’