De zoon van Katie Bingham-Smith is al van jongs af aan een lastige eter. ‘Komt wel goed als hij ouder is’, hoorde ze altijd. Dus niet, want zelfs veertien jaar later eet hij het liefst elke dag grilled cheese.
Lees verder onder de advertentie
Maar of ze dat erg vindt? Nee hoor.
Weerstand
Jarenlang maakte Katie zich zorgen als haar zoon wéér geen groente at. Krijgt hij wel genoeg vitaminen binnen? Groeit hij wel goed? En krijgt hij zo wel een sterke weerstand? ‘Ik heb van alles met ‘m geprobeerd. Ik liet hem aan tafel zitten tot hij zijn bord leeg at, maar hij bleef zo lang zitten dat hij in slaap viel. Ik smeekte, werd boos, en ging voor de ‘zachte’ aanpak, maar niets werkte.’ Katie weet daarom nu één ding zeker: lastige eters maken geen heisa aan tafel omdat ze vervelend willen doen, ze lusten het vaak écht niet. Dus je kind tot het avondeten uit laten hongeren of ‘m voor de honderdste keer bonen laten proeven? Bespaar je de moeite.
‘Nu, veertien jaar later, heb ik geaccepteerd dat mijn zoon een kieskeurige eter is – hij eet zelfs geen pizza als er saus op zit, want dat is ‘niet zijn ding’. Maar weet je, ik laat het los. Sommige ouders zullen nu misschien denken dat het slecht is dat ik mijn zoon laat eten wat hij wil, maar het heeft onze relatie alleen maar verbeterd. Hij is oud genoeg om zichzelf te voeden en ik ga geen voedsel door zijn keel duwen of hem straffen als hij iets niet eet. Wie weet merkt hij zodra hij ouder wordt wél dat gezond eten goed is voor je lichaam, maar ik ga hem niet dwingen. En dat werkt voor ons fantastisch.’
Op sociale media lijkt het leven soms een stuk vrolijker dan het achter de schermen werkelijk is. Een filmpje met een glimlach zegt tenslotte weinig over wat iemand op datzelfde moment meemaakt.
Even snel de vriezer opentrekken voor iets lekkers bij het avondeten? Dan is het misschien verstandig om eerst te kijken wat er precies in je vriesvak ligt.
Verloskundige Loïs Witmond was onlangs te zien in de serie De verloskundigen. Daarin kregen kijkers een inkijkje in haar werk, dat ze nét even anders aanpakt. Geen afstandelijke spreekkamer en een strikte scheiding tussen werk en privé, maar persoonlijke begeleiding waarbij ze negen maanden lang naast een zwangere vrouw staat: “Ze noemen me weleens hun […]
Wie vroeger zwijmelde bij de Twilight-films en een zwak had voor Jacob Black, heeft er een reden bij om Taylor Lautner in de gaten te houden. De acteur, die van menig kijker een crush was, is namelijk vader geworden.
Ilse maakt zich zorgen om het milieu en de toekomst van haar kinderen en probeert op haar eigen manier bij te dragen om milieuvervuiling tegen te gaan. Zo eten zij en haar gezin uitsluitend veganistisch, gaan ze niet op vliegvakanties en koopt ze het liefst tweedehands. En daar vindt haar omgeving nogal wat van.
Een driejarige met een hockeystick in haar handen: achteraf gezien misschien niet de meest ontspannen combinatie. Dat ontdekte Elisa toen dochter Feline (3) nét iets te enthousiast uithaalde en vriend Stefan precies op de verkeerde plek stond.