Na uren van smeekbedes om zijn huiswerk te gaan maken, besloot blogger Wendy Wisner het anders aan te pakken met haar zoon. En haar aanpak bleek verrassend goed te werken.
Lees verder onder de advertentie
‘Mijn zoon is nu gemotiveerder dan ooit’, schrijft ze op Scary Mommy.
Geen diner
Uren duurde het vroeger, om haar zoon zo ver te krijgen dat hij zijn huiswerk ging maken. ‘Ik moest blijven zeuren’, vertelt Wendy. ‘Elke middag tussen drie en zes uur smeekte ik hem om zijn huiswerk te maken. Avondeten en toetje werden uitgesteld, tot hij het deed.’ Dit schooljaar besloot Wendy het anders aan te pakken. ‘Ik legde de verantwoordelijkheid bij hem. Ik vroeg hem nog steeds om zijn huiswerk te maken en bood aan om te helpen als hij vragen had, maar of hij er daadwerkelijk mee aan de slag ging, was aan hem.’ Tot haar verbazing werkte haar tactiek. ‘Het duurde even, maar na een tijdje begon hij zijn huiswerk te doen uit vrije wil – meestal. Zelfs zonder dat ik het hem hoefde te vragen.’
Wendy merkt dat haar zoon nu gemotiveerder is dan ooit. ‘Hij wil het goed doen met zijn huiswerk en projecten. Hij vraagt me ook om hem daarbij te helpen. Deze aanpak werkt vast niet voor ieder kind. Maar als je erover nadenkt, is je terugtrekken en je kind zelf verantwoordelijkheid geven de enige manier om hem op de lange termijn discipline aan te leren. De beste manier om je kind te laten groeien en onafhankelijk te laten worden, is door een paar stappen terug te zetten als ouder. Laat je kind fouten maken, laat hem soms falen. Dan leren ze hoe de drive voor succes van binnenuit moet komen en niet om iemand anders te plezieren.’
Het dochtertje van Famke had zo’n zin in het kinderfeestje op het strand van een van haar beste vriendinnetjes, maar het liep uit op veel pijn en verdriet. Het meisje bleek namelijk niet ingesmeerd te zijn en kwam vuurrood thuis. Ze was mega verbrand.
In de nieuwste aflevering van Het Waren Twee Fantastische Dagen op SBS6 doet Jaimie Vaes een boekje open. Ze vertelt openhartig over haar gewelddadige relatie met rapper Lil Kleine, aka Jorik.
Ruzie met je moeder: sommigen moeten er niet aan denken, voor anderen is het al jaren hun realiteit. Natasja en haar moeder kregen ruzie en sindsdien heeft haar moeder haar dochter niet eens kunnen zien opgroeien.
In Spanje hebben kinderen maar liefst drie maanden zomervakantie. In Nederland is dat maar (“maar?”) zes weken. Is het tijd om in Nederland de zomervakantie ook te verlengen? We vroegen het jullie.