Huiswerk maken: geen kind vindt het leuk, maar het zal toch moeten. Moeder en blogger Wendy Wisner bedacht een methode waarbij haar zoon de lol ervan zou moeten gaan inzien. En tot haar verbazing werd het een doorslaand succes.
Lees verder onder de advertentie
Huilbuien
De zoon van Wendy had altijd een hekel aan huiswerk maken. Hij gooide regelmatig zijn boeken door de kamer en veel verwoede pogingen eindigden in een huilbui. ‘Vaak vroeg ik hem het op z’n minst te proberen, maar als hij te moe was of pauze nodig had, vond ik dat ook prima’, zegt Wendy. ‘Ik wist alleen dat er een oplossing moest komen, want het kon niet langer zo doorgaan.’
Op een dag besloot Wendy haar zoon mee naar boven te nemen. ‘Weg van zijn grote broer die ook huiswerk maakte, weg van de stapels eten en weg van al het lawaai beneden. We gingen in mijn slaapkamer zitten, op het bed, in alle rust. En guess what? Er gebeurde een wonder.’
Wendy hielp haar zoon met z’n huiswerk en maakte er een spel van. ‘Als hij woorden moest spellen, deden we die na. Zo deden we alsof we pizza maakten en die opaten, en als het woord ‘knuffel’ was, dan gaven we elkaar een grote knuffel. Tegen de tijd dat we aan wiskunde begonnen en ik deed alsof ik lang moest nadenken hoeveel 16 min 9 was, begon hij te lachen. ‘Joh, dat is 7, stommerd’, zei hij en vulde snel het antwoord in.’
Lees verder onder de advertentie
Uitkomst
Haar zoon bleek er zo’n lol in te hebben, dat hij sindsdien elke dag vraagt om ‘slaapkamer-huiswerk.’ Wendy: ‘Ik realiseer me dat deze manier van werken, in spelvorm, niet voor iedereen geschikt is. Zeker als je meer dan één kind hebt dat je op dat moment nodig heeft. En als kinderen ouder zijn, heeft een spel waarschijnlijk geen effect. Maar geloof me, voor kinderen die nog jong zijn en moeite hebben met het maken van huiswerk, kan het echt een uitkomst zijn.’
Op sociale media regent het reacties na de uitzending van Uit de Schulden. Veel kijkers begrijpen niet hoe het zo ver heeft kunnen komen. “Een erfenis van 3000 euro en dan meteen alles opmaken? Dat is toch onbegrijpelijk”, is een veelgehoorde mening.
Gisteravond keken maar liefst 470.000 mensen naar een nieuwe aflevering van Steenrijk, Straatarm. Alleenstaande moeder Roosmarie zorgde voor heftige reacties: “Nooit gewerkt? Hoe dan?”
Er zijn moeders die hun wasmand altijd leeg hebben, die op maandag het weekmenu klaar hebben en wiens aanrecht altijd blinkt. En dan heb je de moeders die het huishouden gewoon nooit helemaal onder controle krijgen.
Dat scholen bezig zijn met een gezond voedingsbeleid en beleg op brood, is natuurlijk alleen maar goed. Maar je kan ook overdrijven. Zeker voor moeders met zeer kieskeurige eters kan een streng beleid veel stress opleveren, vindt Ilse.
Influencer Rianne Meijer is zwanger van haar tweede kindje. De aankondiging kwam op haar eigen kenmerkende manier: met een flinke dosis zelfspot en humor.
Met een baby op vakantie gaan klinkt op papier als een leuk idee: zon, zee, qualitytime. Alleen vergeet je dan het hele stuk voor je aankomt op je bestemming. Zoals bepakt en bezakt het vliegtuig in komen met een kleintje.