Zin in een massage? Niet nodig om je man over te halen, je laat gewoon je kind het werk doen. Net zoals deze slimme Japanse vader.
Lees verder onder de advertentie
Ken Kawamoto werkt als software-engineer voor Google en zit vaak op zijn laptop. Hij werkt het liefst liggend op de grond, maar zijn zoontje weet hem dan ook te vinden. ‘Uit verveling begon hij een keer met zijn speelgoedtrein op mijn rug te spelen. Gek genoeg voelde dat heel ontspannen’, vertelt Ken.
Het bracht hem op het geniale idee om een t-shirt te ontwerpen met op de achterkant een aantal treinrails :
Zodra zijn zoon met de trein over het spoor rijdt, krijgt de vader automatisch een massage. ‘Om er voor te zorgen dat hij de juiste gebieden bereikt, heb ik vier gebieden ontworpen: rechterschouder, linkerschouder, ruggenwervel en onderrug.’ Sindsdien laat hij zijn zoon er vrolijk op los rijden: de ene keer over hetzelfde spoor, de andere keer over meerdere sporen. ‘Mijn zoon vindt het geweldig om mij als speelgoed te gebruiken en is dol op de fake rails.’
Lees verder onder de advertentie
Wil je zelf ook getrakteerd worden op een massage door je kind? Het shirt is hier te bestellen. Houdt-ie niet van treinen, dan stift je gewoon zelf een parkeerplaats of motorparcours op de achterkant van een oud shirt.
Natuurlijk hoop je dat je kind later een beetje aardig is voor de mensen om zich heen. Dat-ie iemand helpt die valt, niet voordringt bij de bakker en ooit uit zichzelf zijn broer of zus een koekje aanbiedt. Dat laatste is misschien wat ambitieus. Maar hoe leer je een kind eigenlijk om vriendelijk en empathisch […]
Toen we de naam van onze zoon bekendmaakten, waren mijn ouders niet bepaald enthousiast. Vooral de buitenlandse uitspraak vonden ze maar overdreven. Ik dacht dat ze er vanzelf aan zouden wennen. Inmiddels is mijn zoon vier en spreken opa en oma zijn naam nog steeds anders uit.
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Erica’s dochter heeft een half jaar verkering met een jongen die ze tijdens de vakantie heeft ontmoet. Ze zijn allebei vijftien en stapelgek op elkaar. Alleen woont hij anderhalf uur verderop. Daarom wil ze bij hem blijven slapen. Erica vindt dat prima, maar haar man denkt daar héél anders over.
Je ouders konden ontzettend veel van je houden en je tóch niet altijd geven wat je emotioneel nodig had. Volgens psychologen kunnen de gevolgen daarvan zelfs als volwassene nog merkbaar zijn. En soms zit dat in kleine dingen.
Toen Louis (3) zijn ouders ervan probeerde te overtuigen dat hij prima zonder zijwieltjes kon fietsen, namen ze hem niet meteen serieus. Toch besloten Joyce en haar man de proef op de som te nemen. Dat pakte totaal anders uit dan verwacht.