Altijd en overal stomende seks hebben: daar is geen sprake meer van als je eenmaal kinderen hebt, zo vindt Elisha Beach. Het is bij haar een stuk rustiger tussen de lakens sinds ze moeder is.
Lees verder onder de advertentie
Kinderen die plotseling naast je bed staan, extreme vermoeidheid, geplande vrijpartijen. Je seksleven ziet er als moeder nét wat anders uit dan voorheen, aldus Elisha. Om een hoop teleurstelling te voorkomen, stelt ze iets voor: ‘Laten we het veranderen van ons seksleven normaliseren.’
Lees verder onder de advertentie
Laag libido
Een bevalling heeft een enorme impact op je leven, lichaam én op je libido. ‘Je lichaam ziet er anders uit, je vagina voelt anders, en laten we de extreme hormoonschommelingen niet vergeten. Dat heeft allemaal invloed op je libido’, aldus Elisha. Ook tijd – en dan vooral het gebrek daaraan – is bepalend voor je seksleven. ‘Seks voelt als de zoveelste taak op je to-dolijst. En eenmaal in bed heeft slaap nu eenmaal de hoogste prioriteit. Spontaniteit en romantiek? Daar is geen sprake meer van. Te weinig tijd.’
Hoewel een potje seks soms lastig (lees: onmogelijk) lijkt, moet je volgens Elisha niet opgeven. ‘Wil je bij elkaar blijven, dan moet je zorgen voor intimiteit, met of zonder seks. Pas je verwachtingen aan en wees creatief. Een paar tips: doe een slot op de slaapkamerdeur, verwen jezelf, zoek andere plekken om seks te hebben of zet vrijpartijen in de agenda. Kortom: maak van seks weer een prioriteit. Het kost wat meer tijd dan je gewend bent, maar het eindresultaat is het allemaal waard.’
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Soms komt financiële schade niet door verkeerde keuzes of pure pech, maar door – jawel – je eigen kind. Dat ontdekte Julie (29) toen ze het roze glittertasje van haar 3-jarige peuter opende.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.