Het verschonen van een poepluier is misschien geen pretje. Maar liever die van je eigen kind, dan van een ander. Of niet? Wij vroegen het jullie met een stelling op Facebook.
Lees verder onder de advertentie
Een kleine greep uit de antwoorden.
Linni: ‘Ik werk(te) op een kinderdagverblijf en de stinkende poep was pas echt niet te harden als ze zindelijk moesten worden. Dan krijgen ze langzaamaan echte grote mensen poep en die stinkt nog erger dan een baby poep. Poep is poep. Het is vies van welk kind dan ook, maar dat kan ik hebben. Sommige luchtjes daarentegen.’
Suus: ‘Poep is altijd vies en het stinkt. Maar omdat het een baby of kind is, (je eigen of van iemand anders) maakt je het schoon. Al is het later als je groot bent van je eigen ouders. Het is en blijft vies en stinken, maar je doet het gewoon.’
Joyce: ‘Zeker wel. Alleen ben je er verantwoordelijk voor om dat te verschonen. Maakt echt niet dat het minder vies is. Maar je doet het met liefde voor je eigen kroost.’
Ilse: ‘Poep is vies, van welk kind dan ook. Alleen ik kan er op een of andere manier beter tegen van mijn eigen kind.’
Jeanne: ‘Vies? Ja zeker wel! Kan ik ze beter hebben dan andere luiers? Ja, ook dat.’
Wieke: ‘Nou, ik heb absoluut wel staan kokhalzen boven de moeder der zure luiers een paar weken geleden. Er kwamen 2 kiezen door… En ik kreeg een keer wat onder mijn nagel. Ik heb serieus overwogen om met 9 vingers verder te gaan.’
Yvonne: ‘Van mijn eigen kinderen vond ik het niet erg maar van andere kinderen vond ik het verschrikkelijk.’
Daisy: ‘Poep is poep, al wen je sneller aan die van je eigen kinderen. Ik werk in de zorg, dus ben wel wat gewend, en niemand ruikt naar bloemetjes lieve mensen.’
Froukje: ‘Nou, die lucht uit die poepfabriekjes van mijn kinderen was geregeld niet te harden. Natuurlijk is het vies, maar je kunt ze er natuurlijk niet in laten liggen. Dus schoonmaken, al ging het soms echt kokhalzend en met tranen in de ogen.’
Veel mensen denken bij een goede opvoeding meteen aan liefde, aandacht of de juiste middelen. Maar uit nieuw onderzoek van Harvard University komt een andere factor naar voren die opvallend veel invloed heeft op de ontwikkeling van kinderen.
Zo zit het met de centen bij andere gezinnen. Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: we zijn toch allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Romée en Johnny.
Fantastisch babynieuws! Jennifer Hoffman is bevallen van een dochtertje. Op Instagram deelt de 45-jarige actrice de eerste foto van het meisje en laat ze weten dat hun gezin nu compleet voelt.
Voor veel vrouwen is een zwangerschap een periode vol blijdschap, spanning en verwachting. Maar voor Jennifer Hoffman kwam daar ook iets anders bij kijken: het gevoel dat ze zich moest verantwoorden voor haar leeftijd.
Opa’s en oma’ kunnen een heerlijke extra laag liefde en koekjes toevoegen aan het leven van je kind. Of… net dat beetje chaos, bemoeienis of verwarring brengen waar je als ouder niet altijd op zit te wachten.