Een kinderfeestje: ouders balanceren op het randje van overspannenheid, kinderen stuiteren op suikerniveau standje extreem en dan is er altijd wel íets dat totaal uit de hand loopt.
Lees verder onder de advertentie
Sunita, moeder van Sep: “Ik had het nog zo tegen mezelf gezegd: ‘Doe normaal. Houd het klein. Zakje chips, een speurtocht in de buurt, klaar’. Maar nee hoor, ik moest weer overcompenseren omdat ik vorig jaar de traktatie op school vergeten was. Dus boekte ik voor de 5e verjaardag van mijn zoon een clown. Clown Bobo de Bonte was volgens de website een ‘ervaren entertainer met vijftig jaar ervaring in kindervermaak’. Dat klonk professioneel. Achteraf denk ik: dat klonk als iemand die zijn pensioen al voorbij is en hoopt dat z’n pacemaker het nog een uur volhoudt tussen de confetti en hysterische vijfjarigen.
Lees verder onder de advertentie
Paniek-achtig gegil
Op de grote dag stond Bobo stipt om 14.00 uur op de stoep, klaar voor het kinderfeestje. Met een koffertje, een mini-speaker en ballonnen. Mijn zoon was door het dolle en de kinderen juichten. Bobo blies ballondieren, goochelde met plastic bekers en deed iets met een piepende neus wat de kinderen geweldig vonden. Ik stond in de keuken, tevreden een cappuccino te drinken met mijn man en schoonmoeder, toen ik plots gegil hoorde. Niet het blije soort gegil, maar het paniek-achtige gegil.
Ik stormde de woonkamer in en zag Bobo op de grond liggen. Plat. Zijn pruik scheef, ballonnen overal. De kinderen stonden er in een kringetje omheen. Een kind schreeuwde: ‘Hij doet het niet meer!’ Ik knielde naast Bobo – inmiddels weer een beetje bij bewustzijn – en vroeg of hij iets voelde. ‘M’n rug’, kreunde hij. Bewegen lukte niet, opstaan al helemaal niet.
Lees verder onder de advertentie
Een radslag gone wrong, bleek later. Circustrucs op 70-jarige leeftijd doen was blijkbaar niet zo’n slim idee. Resultaat: een verdraaide rug en een knallende hernia. Ik belde 112. Toen de ambulance arriveerde en de broeders Bobo op een brancard legden, vroeg mijn zoon met grote ogen of hij doodging.
Alleen ballonhonden
Uiteindelijk hebben we de rest van het feestje omgebouwd tot ‘doktersfeestje’. De kinderen mochten elkaar verbinden met wc-papier en ik gaf snoepjes als ‘medicijnen’. De ouders haalden hun kroost verward op toen ze verhalen kregen over een ambulance en een clown die inmiddels op weg was naar het ziekenhuis.
Lees verder onder de advertentie
De week erna kreeg ik een kaartje van Bobo. Met een foto van hem in een ziekenhuisbed, duim omhoog. ‘Nog nooit zo’n wild feestje gehad’, schreef hij. ‘Volgend jaar doe ik alleen ballonhonden.’ Volgend jaar wordt het bij ons gewoon een pannenkoekenrestaurant.”
Ook Nina had een bijzonder ervaring. Haar dochter heeft nog maanden na het kinderfeestje nachtmerries gehad. Je leest het hier.
Toen Eva (31) na een pittige bevalling eindelijk met haar pasgeboren dochter thuiskwam, wachtte haar een hartverwarmende verrassing. Haar beste vriendin had de hele voortuin versierd. Maar een dag later veranderde dat warme gevoel volledig door een Tikkie.
Een dagje strand met kleine kinderen klinkt heerlijk, maar in de praktijk verloopt het vaak nét iets anders dan ouders vooraf hadden bedacht. Zand overal, oververmoeide kinderen en een strijd rond etenstijd: herkenbaar? Dan is deze opvallende vakantietrend misschien iets om te onthouden.
Er is feestelijk nieuws bij de familie Buddenbruck, bekend van het programma Een huis vol. Thaila en haar man Rob mogen zich binnenkort opnieuw opa en oma noemen. Het gezin maakte het nieuws bekend via Instagram en kijkt uit naar de komst van een nieuw familielid.
Elise (36) denkt dat een gezellige avond met haar eerste date positief is verlopen, maar zodra ze een vervolguitnodiging afslaat, slaat de sfeer volledig om. Wat volgt is een Tikkie dat ze nooit zal vergeten én betalen.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Joan, die totaal niet heeft stilgestaan bij de initialen van de naam van haar dochter.
Toen Eva (31) na een pittige bevalling eindelijk met haar pasgeboren dochter thuiskwam, wachtte haar een hartverwarmende verrassing. Haar beste vriendin had de hele voortuin versierd. Maar een dag later veranderde dat warme gevoel volledig door een Tikkie.