Sommige moeders plannen weken vooruit, anderen worden op een doodgewone dinsdag ineens eventmanager. Want als een kind besluit dat er een feestje komt, dan komt er een feestje, punt.
Lees verder onder de advertentie
Sofie: “Het begon onschuldig. Mijn dochter kwam uit school, gooide haar tas ergens richting de bank en zei luchtig: ‘Mam, overmorgen is mijn verjaardagsfeestje.’ Ik lachte. ‘Overmorgen? Maar je bent pas over drie weken jarig.’ ‘Ja’, zei ze, alsof ík de logica miste, ‘maar ik heb iedereen al uitgenodigd.’ Iedereen. Niet “twee vriendinnetjes”. Niet “een paar kinderen”. Nee. Iedereen. Inclusief dat ene kind dat altijd zijn eigen cake meeneemt, omdat hij glutenvrij, suikervrij en waarschijnlijk ook feestvrij is.
Lees verder onder de advertentie
De paniekfase en een realiteitscheck
In mijn hoofd begon meteen een soort Excel-sheet te draaien. Taart? Cadeautjes? Versiering? Spelletjes? Het hele huis opruimen?! Ik keek om me heen en zag ineens dingen die ik me al weken niet waren opgevallen. Stof. Kruimels. Een mysterieuze plakvlek op de tafel waarvan ik besloot dat het beter was om de herkomst niet te onderzoeken. En toen kwam de klapper: ‘Hoe laat komen ze allemaal?’ vroeg ik voorzichtig. ‘Na school. En ze blijven eten.’ Natuurlijk. Waarom ook niet. Laten we er meteen een all-inclusive arrangement van maken.
De volgende dag veranderde ik in de meest gestresste event planner ooit. Ik bestelde taart alsof mijn leven ervan afhing en kocht slingers in kleuren die zo fel waren dat zelfs de zon er zonnebril van nodig had. Ook googelde ik ‘leuke kinderfeestjes thuis zonder voorbereiding en zonder budget en zonder mentale instorting’. Ondertussen liep mijn dochter rond als een CEO van een zeer succesvol evenement terwijl ik nog niet eens stoelen voor iedereen had.
Lees verder onder de advertentie
Chaos met cake
En toen… was het zover. Om 15:01 ging de bel. Om 15:03 stonden er zeven kinderen in mijn gang. En om 15:07 wist ik niet meer hoeveel het er waren, maar ze maakten geluid alsof het er minstens twintig waren. Er werd gerend. Er werd gegild. Iemand had al cake op voordat ik ‘wacht even!’ kon zeggen. Maar ze hadden plezier. Zoveel plezier dat ik mezelf betrapte op een klein beetje trots, tussen de chaos door.
Lees verder onder de advertentie
De afterparty
Toen het laatste kind was opgehaald en de stilte terugkeerde, keek ik naar de ravage. Kruimels. Cadeaupapier. Een halflege ballon die het had opgegeven. Mijn dochter plofte naast me neer, zichtbaar gelukkig. ‘Het was het leukste feestje ooit, mam.’ En daar zat ik dan. Moe. Licht getraumatiseerd. Maar ook een beetje voldaan en blij dat mijn dochter het zo leuk heeft gehad. En eerlijk? Die ongeplande, licht chaotische feestjes zijn vaak precies de feestjes die je nooit meer vergeet.”
Lees verder onder de advertentie
Ook Saskia maakt wel eens bijzondere dingen mee met haar kind. Haar verhaal lees je hier.
De zon schijnt, de ramen kunnen open en heel Nederland krijgt ineens de drang om kasten uit te mesten, plinten af te soppen en dat ene keukenkastje (je weet welke) eindelijk aan te pakken.
Spreekbeurten waren ooit bedoeld als een simpele opdracht, maar in sommige huishoudens uitgegroeid tot een complete productie. Waar het ene kind nog last-minute wat feitjes van Wikipedia print, zit het andere al weken in een strak gepland traject, met dank aan moeders die er nét iets te veel in opgaan.
Tussen TikTok-trends over verboden voedingsmiddelen, de ene na de andere health-hype en gadgets die je slaap, stappen en stressniveau tot op de seconde bijhouden, voelt gezond leven soms als een fulltime project. Alsof je altijd net iets beter, schoner of bewuster zou moeten eten. Met zoveel tegenstrijdige informatie online is het best een uitdaging om […]
Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Sommige weekenden bestaan uit voetbal langs de lijn en stapels was wegwerken. En soms verandert je woonkamer ineens in een minishowbizzfeestje. Voor de familie Wildeman uit Een huis vol was het er zo een waar ze nog jaren over napraten.