Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Lees verder onder de advertentie
Mijn hele leven lang heb ik een bijzondere relatie met regels. Ik kan ze soms heel erg waarderen, dan ben ik blij dat iemand ze heeft opgesteld en voelt het heel goed en veilig en ga ik heel lekker binnen bepaalde kaders. Maar ik kan ze ook ontzettend stom vinden en weet ik niet zo goed wat ik moet voelen of doen en ga ik er liefst dwars tegen in.
Lees verder onder de advertentie
De meeste regels bieden zowel bescherming als beperking. Dan heb je ook nog eens onofficiële regels, persoonlijke regels, sociale regels en ga zo maar door.
Birdnesting
Bovendien hebben veel regels helemaal geen one size fits all-karakter, maar moeten we er toch allemaal iets mee. En dat, lieve mensen, maakt het soms juist nog vager. Lastiger te duiden. Moeilijker om te weten wat er nou eigenlijk van je verwacht wordt.
Goed, voordat dit te filosofisch wordt: terug naar mijn leven en hoe ik hierop kom.
Lees verder onder de advertentie
De vader van mijn kinderen (in de volksmond, en in mijn huidige situatie, mijn ex genoemd) en ik doen al bijna drie jaar lang aan ‘birdnesting’. Voor degenen die nieuw zijn met deze term, dat betekent dat als je uit elkaar gaat, je het ouderlijk huis aanhoudt, waar de kinderen blijven wonen en de ouders om en om uitvliegen. Net zoals een vogelnestje, ja.
Vooral voor de kinderen is het heel erg fijn, maar het heeft ook een veilig randje voor de ouders. Want je hoeft die denkbeeldige pleister er niet direct helemaal vanaf te trekken.
In het begin hielden we ons keurig aan wat ongeschreven regels. We verschoonden netjes het bed als er gewisseld werd, maar al snel voelde dat heel formeel en bovendien had ik er pas twee dagen in gelegen. En zowel mijn ex als ik hebben weinig zin om om de haverklap het bed te verschonen.
Datzelfde nonchalante karakter geldt ook voor veel andere dingen in en om het huis. Zo doen we beiden de was, en dat betekent dat ik zijn onderbroeken en hij mijn strings wast. In het begin voelde dat een beetje ongemakkelijk, maar ook dat werd al vrij snel normaal.
Veelzeggende WTF’s
En toch verlang ik ineens naar regels. Maar zijn er überhaupt regels rondom deze manier van scheiden?
Wat er in elk geval wel zijn, zijn meningen. Veel meningen. Sommige mensen prijzen ons. En geven het zelfs het predicaat: inspirerend. Maar ik zie ook de blikken. Die korte, veelzeggende WTF’s. En dan krijg ik de retorische vraag: ‘Doen jullie het nog steeds op deze manier?’ of ‘Hoe lang gaan jullie dit nog volhouden?’. En die vragen zijn heel legitiem wat mij betreft, maar ik weet het ook niet.
Lees verder onder de advertentie
Scheiden. Er bestaan geen vaste regels. Iedereen lijkt het op zijn eigen manier te doen. En dat is tegelijkertijd het mooie, maar ook het super ingewikkelde eraan. Soms zou ik willen dat ze er wél waren. Duidelijke regels. Iets om op terug te vallen. Want hoe veilig en vertrouwd birdnesting ook voelt, het maakt het loslaten niet per se makkelijker…
Meer lezen van Patricia? Hier vind je haar andere columns.
Angela (43) is samen met haar man, na een lange kinderwens, adoptiemoeder van twee broertjes geworden. Ze waren destijds 5 en 7 jaar oud. Ondertussen zijn ze drie jaar een mooi gezin. Ze blikt terug op de pittige en bijzondere periode van drie jaar geleden.
Angela (43) is samen met haar man, na een lange kinderwens, adoptiemoeder van twee broertjes geworden. Ze waren destijds 5 en 7 jaar oud. Ondertussen zijn ze drie jaar een mooi gezin. Ze blikt terug op de pittige en bijzondere periode van drie jaar geleden.
Claudia* had al een jaar een affaire met een vriend. Net toen ze ervoor besloten te gaan en hun relaties zouden verbreken, bleek de vriendin van haar affaire zwanger. Hij dumpte Claudia. Alleen… had Claudia haar eigen partner ook al de bons gegeven. Ze blijft met niets over.
Patricia van Liemt is schrijver en moeder van Maria (16) en Phaedra (13). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Fantastisch babynieuws voor oud-De Bondgenoten-kandidaat Thérèse en haar vriend Twan. Het stel verwacht hun eerste kindje samen en deelt het bijzondere nieuws met hun volgers op Instagram.
Freya (41) en haar partner besluiten hun seksleven nieuw leven in te blazen. Ze boeken kaartjes voor een exclusief seksfeest, maar daar wacht haar een veel grotere verrassing dan ze ooit had kunnen bedenken.