Een extra opa of oma, daar kijken we al lang niet meer van op. Maar twaalf grootouders? Dat behoeft volgens Bibi Breijman wel enige toelichting. Want hoe normaal dit voor haar dochtertje Teddy ook is: het zorgt nog regelmatig voor fronsende wenkbrauwen.
Lees verder onder de advertentie
In een column voor Flair schept ze duidelijkheid.
Nieuwe partner
Volgens Bibi is het heel simpel: haar eigen ouders gingen uit elkaar toen ze 2 jaar was. Die kregen allebei een nieuwe partner, wat de teller op vier grootouders zet. En dan heb je ook nog de ouders van Teddy’s vader Waylon, wat zorgt voor in totaal zes grootouders.
Therapie
Maar die overige zes dan? Komt-ie: ook Bibi’s eigen opa’s en oma’s leven nog en dragen een bijzonder verhaal met zich mee. ‘De ouders van mijn moeder zijn ruim tien jaar voor mijn geboorte gescheiden in een tijd dat dit niet gebruikelijk was. De reden evenmin: mijn oma kwam erachter dat ze op vrouwen viel. Tot groot verdriet van mijn opa, maar wat kun je doen? Hij ging in therapie en ontmoette daar zijn huidige vrouw.’ Ze vervolgt: ‘Ik heb een sterke band met mijn oma. Als klein kind noemde ik haar ‘omo’, mijn kinderwoord voor oma. Ik kende het van de Omo-wasmiddelreclame. Mijn moeder moest er altijd heel hard om lachen, want uit mijn mond klonk het als ‘homo’. Dit maakt dus dat ik ben opgegroeid met van mijn moeders kant één opa en drie oma’s.’
Ook het huwelijk van haar Indische opa en oma liep stuk. Haar grootmoeder vond vervolgens haar jeugdliefde terug. ‘Mijn opa en oma zijn wel altijd met elkaar blijven omgaan. Dus ook daar weer een oma en twee opa’s erbij.(…) Achteraf gezien is het voor ons gezin extra gunstig, al die break-ups die in vriendschappen zijn geëindigd. Als Ted over een tijdje met haar schoolrapport bij al die opa’s en oma’s langsgaat, kan ze W en mij trakteren op een rijsttafel.’
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
Het is de baby zelf niet aan te rekenen, maar zo’n pasgeborene haalt wel je hele leven overhoop, inclusief je vriendschappen. Welke het overleven en welke sneuvelen, dat is van tevoren niet te voorspellen. Dat weet journalist Laurien als geen ander.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.
Kerst: het feest van lichtjes, liefde… en chaos. Dat wij moeders alle kerstballen hoog moeten houden wisten we natuurlijk al, maar soms zouden we dat wel even anders willen.
Ze komen onafgesproken opdagen in identieke outfits, raakten twee keer tegelijk zwanger en bevielen naast elkaar in het ziekenhuis. De band tussen Sara Kalkhoven (31) en Mariëlle Liefting (35) is zo symbiotisch, dat het haast ongeloofwaardig is.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 2) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.