Als ouder probeer je veel kindermagie in stand te houden. De tandenfee is daar één van. Maar tegenwoordig moet je oppassen dat je niet ontmaskerd wordt door ChatGPT, zoals de 37-jarige Emmely laatst overkwam.
Lees verder onder de advertentie
Emmely (37), moeder van tweeling Kean (9) en Benjamin (9) en Boaz (6): “Laatst dacht ik nog: Wat fijn, hij is zes, hij gelooft nog alles wat ik zeg. Nou, dat was dus duidelijk te optimistisch. Want wat ik niet had voorzien is dat mijn zoon tegenwoordig niet mij alles vraagt, maar gewoon ChatGPT.
Lees verder onder de advertentie
Bezoek van de tandenfee
Hij had zijn eerste tand eruit. Een grote gebeurtenis natuurlijk. Tranen, trots, foto’s voor opa en oma.. het hele pakket. Een bezoek van de tandenfee mocht dan ook niet ontbreken. ’s Avonds legden we samen zijn melktand onder het kussen. “Ik denk dat de tandenfee me wel twee euro geeft”, zei hij overtuigend. “Dat zou best kunnen”, antwoordde ik. En ja hoor, de volgende ochtend lag er twee euro. Missie geslaagd. Dacht ik..
Tot ik hem twee dagen later op de tablet zag zitten, fronsend en heel serieus. “Wat ben je aan het doen, schat?” vroeg ik. “Ik heb iets aan ChatGPT gevraagd”, zei hij terwijl hij langzaam op keek. “Oh?” Ik kneep ‘m een beetje. “Ja, of de tandenfee echt bestaat. Hij zei van niet.”
Ontmaskerd door ChatGPT
Stilte. Mijn brein schakelde in overdrive. Waarom vroeg hij dat aan ChatGPT?! “Wat bedoel je precies met ‘niet echt’?” vroeg ik voorzichtig. “Nou, ChatGPT zei dat het een leuk verhaal is dat ouders vertellen, maar dat de tandenfee niet écht bestaat. Dus… jij hebt die twee euro eronder gelegd hè?” Bam. Daar stond ik dan. Ontmaskerd, door ChatGPT!
Lees verder onder de advertentie
Gratis MOSZ leren tas
Abonneer voordelig en krijg een gratis MOSZ tas t.w.v. €119,95
Aangeboden door:
Ik dacht nog even slim te zijn. “Misschien is ChatGPT niet zo goed op de hoogte van magische dingen.” Maar hij keek me aan met die blik van ‘kom op mam, ik ben zes. Geen baby.’ Ik vluchtte naar de keuken en voelde een zenuwachtige lach opkomen. Niet omdat ik dit nou heel grappig vond, maar meer omdat dit blijkbaar het nieuwe ouderschap is. Je moet voortaan dus niet alleen rekening houden met klasgenootjes of met oudere broers die alles verklappen, maar ook met ChatGPT. Ik voelde aan alles dat dat ik mij er niet meer uit kon kletsen, dus ik knikte. “Ja, lieverd. Ik was het. Maar dat maakt het niet minder leuk, toch?” Hij haalde zijn schouders op. “Mwah. Als jij het blijft doen, vind ik het prima.”
Gelukkig had hij die middag zijn vragen beperkt tot de tandenfee legde hij geen vraagtekens bij de goedheiligman of de paashaas. Nog niet in ieder geval.”
Verzin jij wel eens een leugentje om bestwil? Je bent niet de enige. Deze leugentjes van andere ouders zijn hilarisch slim.
Met twee gezinnen op vakantie, hoe meer zielen, hoe meer vreugd, dachten Anna en haar man. Dat viel tegen, bleek toen ze eenmaal in Frankrijk gearriveerd waren.
Het overkomt de veel ouders: je kind groeit op, vliegt uit… en vervolgens hoor je amper nog iets. Appjes blijven onbeantwoord, telefoontjes gaan naar voicemail en familiefeestjes worden ‘vergeten’. Wat is er gebeurd? Waar is het mis gegaan?
Presentator Daphne Bunskoek (51) koos er bewust voor om geen kinderen te krijgen. In de GRAPES Podcast vertelt ze aan Bridget Maasland (50) waarom het leven in de perfecte gezinsbubbel haar niet gelukkig zou maken.
Laurie (38) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (7) en Otis (3). Sinds vorig jaar woont ze met haar gezin in Kaapstad. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen van het emigreren met twee jonge kinderen, het leven in Zuid-Afrika en de hoogtepunten en worstelingen van het ouderschap.
Douchen op de camping met een peuter is bepaald geen wellnesservaring. Je sjouwt met slippers, washandjes, muntjes, shampoo die altijd óf op is óf in je tas lekt en niet te vergeten een kind dat alle kanten op gaat behalve de goede.
Tijdens een middagje voetbal in de Johan Cruijff ArenA laat Freek Rikkerink zien dat hij zijn toekomstige zoon nu al wil inwijden in zijn liefde voor de sport.