Blogger Caitlin Weaver wilde altijd jong moeder worden, maar na haar studie, huwelijk, scheiding en nog een huwelijk, was haar man ineens 46 en zij 38. Toch had ze het nooit anders gewild, schrijft ze op Scary Mommy.
Lees verder onder de advertentie
‘Toen ik hoorde dat ik zwanger was, wilde ik voor mijn kind het allerbeste’, schrijft Caitlin. ‘De veiligste wieg, de beste kinderarts, de beste kleuterschool én biologische kindervoeding. Maar wat achteraf het beste bleek voor zijn toekomst? Hem op oudere leeftijd krijgen.’
Lees verder onder de advertentie
Vrouwen van haar eigen leeftijd
Wel voelt de blogger zich anders dan andere moeders: ze heeft geen jongere ‘moedervriendinnen’ en ook contact leggen met vrouwen van haar eigen leeftijd gaat lastig. ‘Zij hebben oudere kinderen en zitten in een andere levensfase; ik blijf altijd anders.’ Ze vervolgt: ‘In eerste instantie probeerde ik mijn leeftijd te verbergen, maar nu ben ik gewoon eerlijk. Want ondanks het stigma ben ik blij dat ik mijn zoon op latere leeftijd heb gekregen. Voor mij voelt het fijn: ik heb mijn opleiding afgerond en heb carrière kunnen maken. Vertelt de opvang dat mijn kind ziek is? Dan ga ik weg van m’n werk zonder dat ik bang ben dat iemand mijn baan inpikt.’
Ook vindt Caitlin het fijn dat ze alles financieel op een rij heeft én, het allerbelangrijkste, blij is met zichzelf. ‘Persoonlijk lijkt mij niets moeilijker dan een kind opvoeden terwijl je er nog niet eens achter bent wie je zélf bent. Maar toegegeven: er is niet één goede aanpak voor het moederschap. We willen uiteindelijk allemaal hetzelfde voor onze kinderen: het best mogelijke leven.’
Ze is de hoogstgenoteerde vrouwelijke self-made miljonair in de Quote Top 100, maar dat was nooit haar doel. Sharon Hilgers van My Jewellery begon gewoon met fröbelen aan de keukentafel en van het een kwam het ander.
Patricia van Liemt is radiopresentator, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
Tot 1956 werden vrouwen ontslagen als ze gingen trouwen. De tijden zijn sindsdien wel veranderd, zou je denken, maar zwangerschapsdiscriminatie komt helaas maar al te vaak voor. Marleen Staal merkte dat ze in de overdrive ging om zich te bewijzen toen ze zwanger was.
Die bekende ballen in de lucht houden, da’s voor iedere moeder een uitdaging, maar hoe doe je dat als je een succesvolle business runt? Kimberly Bosman deelt met Kek Mama hoe zij haar werk-privébalans in evenwicht houdt.
Terugkijkend leidde ze een luxeleventje toen ze maar zestien uur per week werkte. Maar nadat haar huwelijk strandde is Vivian fulltime gaan werken, met een eeuwig schuldgevoel naar haar kinderen toe als gevolg.