Je moet als moeder altijd maar doen alsof je alles op de rails hebt, merkt blogger Jorrie Varney op. Onzin, vindt ze. ‘Ook wij mogen in de war zijn.’
Lees verder onder de advertentie
Jorrie vervolgt: ‘In films, boeken en tv-series worden we altijd maar afgebeeld als vredestichters die altijd weten wat ze moeten zeggen: we zijn de lijm die iedereen bij elkaar houdt. Maar moeders die elke ochtend wakker worden en vechten om de beste versie van zichzelf te kunnen zijn? Dat zijn de moeders die ík ken.’
Lees verder onder de advertentie
‘Ze schamen zich’
Ze merkt dat veel van deze vrouwen zich alleen voelen: ze zien om zich heen moeders die het ‘wel kunnen’ en schamen zich omdat zij de ballen maar met moeite hooghouden. ‘Waarom kan ik dat niet? Wat is er mis met mij? Ook in mijn hoofd spookten deze gedachten rond. Maar weet je? Mijn leven is een rommel en dat is het altijd geweest, ook voordat ik moeder werd. Ik heb slechte keuzes gemaakt en dingen gedaan waar ik niet trots op ben.’
De blogger vervolgt: ‘Soms probeer ik te hard. Soms niet hard genoeg. Maar als iemand om me heen vraagt hoe het gaat, zeg ik waarschijnlijk dat het prima gaat.’ Ze geeft toe dat haar leven er van buitenaf prima uitziet, maar dat ze zich niet altijd zo voelt. ‘Soms voel ik me zelfs verloren en denk ik dat ik faal. Maar goed, dit is wie ik ben. Dus tegen de moeder die zich slecht voelt, wil ik zeggen: je bent niet de enige. Het is oké om niet lekker in je vel te zitten. Om een warrige moeder te zijn. Verontschuldig je daar niet voor.’
Wat komt erin? Wat gaat eruit? En blijft er nog iets over? In Banksaldo delen ouders hun maandelijkse inkomsten en uitgaven. Want laten we eerlijk zijn: zijn we niet allemaal een beetje benieuwd hoe anderen het doen? Deze week het banksaldo van Lente (35), samen met Dorian (37), moeder van Mila (6) en Bo (3).
Bianca (31) is communicatieadviseur en woont samen met partner Pascal (35) en zoon Floris (3). Met zijn drieën vormen zij een levendig gezin waar zelden iemand stil zit óf zijn mond houdt. In haar eerlijke en herkenbare columns schrijft Bianca over hun gezellige en drukke leven, met alle chaos en liefde die daarbij hoort.
Terugkijkend leidde ze een luxeleventje toen ze maar zestien uur per week werkte. Maar nadat haar huwelijk strandde is Vivian fulltime gaan werken, met een eeuwig schuldgevoel naar haar kinderen toe als gevolg.
Tijdens Maud (41) haar eerste zwangerschap was ze zó ziek dat ze nauwelijks iets binnenhield. Door HG viel ze veel af, maar toen ze haar moeder vertelde hoeveel gewicht ze was verloren, kwam er een reactie die ze totaal niet zag aankomen.
Drukke agenda, volle dagen en altijd maar doorgaan: veel ouders zullen het herkennen. Ook Chantal Janzen dacht jarenlang dat ze wist wat een burn-out was. Totdat ze van dichtbij meemaakte hoe zo’n situatie er echt uitziet.