Niet elke moeder zit op een roze wolk na de bevalling. Ook superster Adele niet. Na de geboorte van haar zoontje Angelo kreeg ze een postnatale depressie.
Lees verder onder de advertentie
Adele hield veel van haar zoon, ook tijdens die depressie. Ze was juist heel erg obsessief met hem bezig, zo vertelt ze in een interview met het Amerikaanse magazine Vanity Fair. Er echt van genieten kon ze alleen niet. “Ik dacht dat ik de slechtste beslissing van mijn leven had gemaakt,” geeft de zangeres toe. De Britse voelde zich niet goed genoeg. Ze zat flink in de put en dacht dat andere moeders het niet zouden begrijpen. Tegen een goede vriendin durfde ze wel eerlijk te zijn. En toen bleek dat Adele’s vriendin het moederschap ook lastig vond.
Lees verder onder de advertentie
Geen leven zonder zorgen
Adele geeft eerlijk toe dat ze sowieso gevoelig is voor depressies. Een aantal hits schreef ze na het drinken van flink wat alcohol. En als kind had ze al therapie nadat ze aan zelfmoord dacht. “Sinds ik een moeder ben, heb ik geen leven meer zonder zorgen. Ik moet er zijn voor mijn kind,” zegt Adele. Vier jaar na de bevalling gaat het een stuk beter met haar. Toch twijfelt ze over een broer of zus voor haar Angelo. Ze is namelijk bang dat ook deze kraamtijd overschaduwd zal worden door een depressie.
Lees verder onder de advertentie
Niet alleen
Adele is zeker niet de enige met een postnatale depressie. Volgens het Trimbos Instituut krijgt in Nederland ongeveer 13% van de nieuwe moeders ermee te maken. Ook onze eigen columnist Ionica Smeets had te kampen met een postnatale depressie na de geboorte van Tex. In Kek Mama 12, die vanaf dinsdag 8 november in de winkel ligt, vertelt ze erover.
Suzes oudste zoon mag sinds kort zelfstandig van school naar huis, maar komt de laatste tijd steeds laat uit school. Als ze op een middag besluit te kijken waar hij blijft, ontdekt ze de reden voor zijn dagelijkse vertraging.
Natuurlijk hoop je dat je kind later een beetje aardig is voor de mensen om zich heen. Dat-ie iemand helpt die valt, niet voordringt bij de bakker en ooit uit zichzelf zijn broer of zus een koekje aanbiedt. Dat laatste is misschien wat ambitieus. Maar hoe leer je een kind eigenlijk om vriendelijk en empathisch […]
Kinderen hebben niet veel nodig om zich urenlang te vermaken. Geef ze een lege doos en ze bouwen een huis. Een oude deken wordt een tent, een pollepel een microfoon en een wc-rolletje is binnen drie seconden een verrekijker. En soms hebben ze aan een zolder genoeg.
Erica’s dochter heeft een half jaar verkering met een jongen die ze tijdens de vakantie heeft ontmoet. Ze zijn allebei vijftien en stapelgek op elkaar. Alleen woont hij anderhalf uur verderop. Daarom wil ze bij hem blijven slapen. Erica vindt dat prima, maar haar man denkt daar héél anders over.
Een broek, spijkerrok of gewone jurk? Lou (7) bedankt ervoor. Marloes’ dochter weigert gewone kleding aan te trekken. Als het aan haar ligt, vertrekt ze iedere ochtend in een prinsessenjurk naar school.
Een stiekem gefilmde TikTok van moeder Sam (@samninawolf) raakte miljoenen moeders recht in het hart. In de video zie je hoe haar zoon Wolf zijn autistische zus Nina liefdevol helpt en kalmeert – zonder te weten dat iemand kijkt. Dit is nou echte broederliefde.