We kennen allemaal die ouders die tijdens de zwangerschap grappen maken: “Het wordt vast een flinke baby!” Maar voor Annelin Meijer en Ties Rutten uit Zwolle werd dat grapje keiharde realiteit.
Lees verder onder de advertentie
Hun zoon Noud kwam niet zomaar ter wereld, hij maakte meteen indruk op de kraamafdeling.
Zware baby
Ze wisten dat ze een stevige jongen zouden krijgen. Maar toen baby Noud eenmaal op de weegschaal lag, viel zelfs de mond van de kraamverzorgster open. Annelin en Ties moesten halsoverkop nieuwe rompertjes halen, en kraamvisite krijgt tegenwoordig het vriendelijke advies een kussen mee te nemen voor onder de arm. Want Noud weegt bijna zes kilo.
Lees verder onder de advertentie
Flinke buik
Tijdens de zwangerschap had Annelin al een flinke buik, maar er leek niets om je zorgen over te maken. “We dachten dat er niet veel aan de hand was. Hij zou bij de geboorte zo’n 4,5 kilo wegen.” Toen Noud na 41 weken en 5 dagen werd geboren, tikte hij maar liefst 5730 gram aan. “Dat hij zo zwaar zou worden, had niemand gedacht”, zegt Annelin.
Lees verder onder de advertentie
Reactie
Haar zus Malou, die ook kraamverzorgster is, was de eerste die het zag. “Malou was de eerste die zag hoe zwaar hij was. Ze schrok ervan. In tien jaar had ze nog nooit zo’n zware baby gezien. Ze zei: ‘O Annelin, hij is wel echt zwaar!’ Toen ik vroeg hoeveel hij woog, geloofde ik het eerst niet.”
Bevalling
Annelin wilde graag op natuurlijke wijze bevallen, maar in het ziekenhuis bleek al snel dat dat niet ging lukken. “Noud was te groot voor mijn bekken. Ik kon hem er niet op een natuurlijke manier uit krijgen. Ik ben blij dat het een keizersnede is geworden, want het was ook echt niet gelukt.”
Na een nachtje in Groningen omdat hij wat gal spuugde, mocht het gezin gelukkig al snel naar huis. “Hij doet het supergoed nu. Hij drinkt goed en slaapt goed. Het is een heel tevreden knuffelbeer.” Met zijn 57 centimeter lengte past Noud niet in de gemiddelde babycategorie. Toch bleek maat 56 al snel kansloos. “De eerste nacht thuis wilden we hem aankleden, maar paste zijn shirtje niet. Mijn zus is de volgende dag naar de winkel gegaan om wat kleren voor hem te halen.”
Lees verder onder de advertentie
Gemiddelde geboortegewicht
Volgens het CBS ligt het gemiddelde geboortegewicht rond de 3400 gram, en slechts 2 procent van de baby’s in Nederland weegt meer dan 4500 gram. Noud is dus echt bijzonder groot. En nee, het zit niet in de genen: “We hebben allebei een normaal gewicht”, zegt Annelin.
Noud viel de eerste dagen 300 gram af, maar is alweer vrolijk aan het bijtanken. “Donderdag wordt hij weer gewogen, dan zit hij hopelijk weer op zijn geboortegewicht.”
Een zwangerschap is al spannend genoeg, maar voor de Britse Lucy en haar man Adam werd het een ware achtbaan. Hun baby Rafferty kwam niet één, maar twee keer ter wereld. Je leest het hier verder.
Veel mensen vragen zich weleens af of hun partner hen over jaren nog steeds aantrekkelijk zal vinden. Zeker na kinderen, stress, ouder worden of lichamelijke veranderingen kan die onzekerheid behoorlijk groot worden.
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Naomi (34), die na een kinderfeestje wel een heel vreemd betaalverzoek kreeg.
Een drankje op z’n tijd, moet kunnen toch? Dat vindt Gioia ook heus wel, maar dat haar vriend nog geregeld kacheltje lam thuis komt na een avondje stappen, begint haar steeds meer tegen te staan.
Heb je de afgelopen tijd geshopt bij Zeeman? Let dan even goed op. De populaire winkelketen roept namelijk kinderkleding terug vanwege een mogelijk verstikkingsrisico.
Sommige mannen maken op Moederdag een uitgebreid ontbijt op bed met croissantjes, cadeautjes en zelfgemaakte knutsels van de kinderen. Andere mannen realiseren zich pas op zondagochtend rond half elf dat het überhaupt Moederdag is en proberen daarna in pure paniek hun relatie te redden.
Simone de Bruijn verwondert zich vaak over kleine dingen in het leven, die ze koppelt aan grotere dingen. Het leven reikt in die zin elke keer weer iets aan. Soms zijn het alledaagse dingen, zoals de vakantieliefdes van haar kinderen. Soms dingen die spelen in de maatschappij, zoals kinderen die het land uit worden gezet. […]