Sinds de verhuizing naar Spanje heeft de familie Jelies allesbehalve stilgezeten. Inmiddels wonen ze alweer bijna drie jaar in Pinoso, waar ze hun leven opnieuw hebben opgebouwd. Naast het genieten van het Spaanse leven zijn ze ook druk bezig met een nieuw project: een eigen winkel.
Lees verder onder de advertentie
In Jelies & Gnodde: Grote Gezinnen Emigreren lieten ze al zien hoeveel werk er komt kijken bij zo’n nieuw avontuur. De opening van de winkel lijkt nu eindelijk steeds dichterbij te komen.
Familie Jelies
Terwijl de voorbereidingen in Spanje doorgaan, zijn Aida en Jantine tijdelijk weer even op Nederlandse bodem. Zij brengen tijd door met Jennie, die na de emigratie als enige van het gezin terugkeerde naar Nederland.
Volgens moeder Janneke is het samenzijn extra waardevol. “Natuurlijk genieten ze enorm van elkaar, want ze missen elkaar toch altijd erg als ze zo ver uit elkaar wonen”
De timing van het bezoek komt goed uit, omdat de winkel nog niet geopend is. Maar daar komt binnenkort verandering in. Janneke geeft haar volgers alvast een kleine update over de plannen: “We hopen over een paar weken eindelijk de winkel te openen. Dan zullen de dames deze zomer waarschijnlijk niet meer zo makkelijk naar Nederland kunnen.”
Sommige gezinnen passen niet in een standaardplaatje en dat hoeft ook niet. De familie Blom is daar een goed voorbeeld van: met acht kinderen is het huis zelden stil, maar wel altijd vol leven.
Na een periode van plannen, schuiven en geduld is het moment daar voor Vinenzo Wildeman: hij staat op het punt om zijn ouderlijk huis te verlaten. Een mijlpaal waar het gezin al een tijd naartoe leefde en die nu eindelijk concreet wordt.
Josine (43) is opvoedcoach en woont met haar man en twee dochters (9 en 11) in New York. Met haar oudertrainingen begeleidt ze ouders die met hun gezin in het buitenland wonen of van plan zijn die stap te maken. In haar columns schrijft ze eerlijk over de uitdagingen waar zijzelf en andere expatgezinnen tegenaan […]
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Bridget Maasland geeft haar volgers een kijkje in een moeilijke periode binnen haar gezin. De presentatrice deelt een kwetsbare foto van haar moeder Elly, die in bed ligt, en vertelt dat de afgelopen weken erg zwaar zijn geweest.