Eindelijk is het zover voor Aida Jelies: haar allereerste rijles. Net achttien, mag ze voor het eerst zelf de weg op, iets waar ze zowel naar uitkijkt als tegenop ziet.
Lees verder onder de advertentie
Spannend? Zeker. De start is allesbehalve rustig, want Aida slaat meteen doodsangsten uit. Maar haar vader Johan vindt dat juist een goed teken.
Aida Jelies achter het stuur
Zijn manier van lesgeven is allesbehalve standaard. Johan gooit zijn dochter een beetje in het diepe en laat haar kennismaken met de belangrijkste basisvaardigheden van het autorijden. Tijdens de hellingproef klinkt zijn enthousiaste aanmoediging: “Gas, gas, gas!” Terwijl Aida probeert het allemaal onder controle te houden, wisselen ze van stoel, zodat zij ook echt kan sturen.
Volgers reageren enthousiast: “Wat een leuke manier om te leren rijden, lijkt me echt spannend!’ en “Hahaha, die ‘Gas, gas, gas!’-aanmoediging had ik zelf ook nodig gehad.” Anderen merken op hoe slim het is dat ze echt van stoel wisselen: “Zo leer je pas echt zelfstandig rijden”, en sommigen delen herkenning: “Mijn ouders deden vroeger ook zoiets, geeft echt een adrenalinekick, maar wel doodeng.” Uiteraard zijn er ook volgers die het nét iets eng vinden: “Ik zou dit niet durven, respect voor jullie beiden!”
Relaties lijken soms vanzelf te lopen, totdat dat ineens niet meer zo voelt. Want hoe leuk de eerste verliefde fase ook is, een langdurige relatie vraagt onderhoud. Zonder aandacht, liefde en inzet kan zelfs een sterke band langzaam afbrokkelen.
Het moederschap is een achtbaan van emoties, laat staan als je moeder bent van een drieling. Dat weet Fanishta, bekend van Meer dan Verwacht, als geen ander.
Soms doet je kind met de beste bedoelingen iets wat toch misschien niet helemaal het gewenste effect heeft. Zoals Zeyneps dochter. Die auto’s waste met een schuurspons. En zand.