Nederlandse kinderen scoren schrikbarend slecht als het om hun taal- en rekenniveau gaat. Dat blijkt uit onderzoek van de Inspectie van Onderwijs. Maar er is hoop: in twee jaar tijd moet het niveau flink opgekrikt worden.
Lees verder onder de advertentie
Er zijn steeds meer kinderen die van school gaan zonder goed te kunnen lezen of schrijven, dat schrijft de Inspectie in een jaarlijks onderzoek. Maar er is hoop. Zowel Zweden als Ierland stonden er jaren geleden net zo slecht voor als Nederland, maar behoren inmiddels tot de top van Europa.
Lees verder onder de advertentie
Gigantisch lerarentekort
Rekenen, lezen en schrijven moeten meer prioriteit krijgen, maar dat is makkelijker gezegd dan gedaan. Er is een gigantisch tekort aan docenten en schoolleiders en daar gaat veel energie en tijd naar uit.
In Zweden en Ierland werd hard gewerkt aan het verbeteren van het niveau onder leraren, onder meer door een achtdaagse cursus. De opgedane kennis uit die cursus verspreidden leraren weer in hun eigen werkveld en zo ging het algehele niveau omhoog. En niet alleen de kennis verbeterde, ook het werkplezier en zelfvertrouwen van de leraren nam toe.
Plan
De onderwijsinspectie kan alleen adviseren, maar als de doelen niet behaald worden zijn de gevolgen vooral voor de kinderen. Minister Primair en Voortgezet Onderwijs Dennis Wiersma erkent het probleem en kondigde aan dat er nog voor de zomer een plan komt om het niveau omhoog te krijgen.
Nog meer Kek Mama?
Volg ons op Facebook en Instagram. Of schrijf je hier in voor de Kek Mama nieuwsbrief
Deborah (30) is samen met haar man en moeder van twee zoons Jake (4) en Cody (2). Ze schrijft over het moederschap, verlies en herstel na haar postnatale depressie. Je kunt haar ook volgen op Instagram.
Waarom gaan sommige kinderen moeiteloos hun eigen weg, terwijl anderen zich snel laten meeslepen door de mening van de groep? Vaak heeft dat minder te maken met karakter dan met lessen die iemand al vroeg in het leven heeft meegekregen.
Wanneer er wordt gesproken over ouders en videogames, gaat het meestal over schermtijdregels, leeftijdsgrenzen of ouders die meekijken terwijl hun kinderen spelen. Maar een grote groep gamers blijft vaak buiten beeld: ouders die zelf gamen.
Bernike (29) is getrouwd met Ruben (31) en moeder van een dochter (1). In haar columns schrijft ze scherp, geestig en met zelfspot over de realiteit van het jonge ouderschap – waarbij ze oog heeft voor het absurde in het alledaagse.
De term ‘narcist’ wordt tegenwoordig te pas en te onpas gebruikt. Op sociale media krijgt vrijwel iedereen die egoïstisch, arrogant of manipulatief overkomt al snel dat label opgeplakt.