Davina Michelle twijfelt steeds meer over kinderwens: ‘Ik wil lekker egoïstisch blijven’
Davina Michelle (30) heeft jarenlang gedroomd van een groot gezin, maar merkt dat haar kijk op het moederschap verandert.
Naarmate ze ouder wordt, voelt ze steeds minder behoefte om kinderen te krijgen. In de podcast Afterparty, waarin ze met Johan Derksen praat, vertelt de zangeres waarom haar carrière op dit moment voorrang krijgt.
Davina Michelle over kinderwens
“Ik heb altijd heel graag moeder willen worden. Dat wil ik ook zeker”, vertelt ze in de podcast. Over haar eerdere toekomstbeeld zegt ze: “Ik wilde altijd een heel groot gezin.” Inmiddels merkt de zangeres dat ze anders tegen die wens aankijkt. “Hoe ouder ik word, hoe minder graag ik kinderen wil.”
Carrière krijgt voorrang
Dat heeft volgens Davina te maken met de fase waarin ze nu zit. Ze is volop bezig met haar eigen ontwikkeling en wil haar muzikale loopbaan verder uitbouwen. Derksen stelt dat een kind een “handicap” kan zijn voor artiesten die alles uit hun carrière willen halen. Davina begrijpt die gedachte, al benadrukt ze dat het voor iedere vrouw anders kan zijn. “Ik weet dat heel veel vrouwen het wel kunnen, maar als je een kind hebt, is de ruimte er niet om te veel met jezelf bezig te zijn.”
Andere prioriteiten
De zangeres wil de komende tijd vooral blijven investeren in haar werk. Het ouderschap zou volgens haar een grote verandering betekenen in de manier waarop ze haar leven indeelt.
“Dan liggen je prioriteiten heel anders. Ik ben zo erg aan het bouwen, dat ik lekker egoïstisch wil blijven.” Ook haar vriend, die haar zakelijk ondersteunt, staat achter die gedachte. Of Davina in de toekomst toch voor het moederschap kiest, weet ze nog niet. Voorlopig richt ze zich vooral op haar carrière.
Beveiliging vanwege obsessieve fans
In dezelfde podcast vertelde Davina ook over een periode waarin ze persoonsbeveiliging nodig had. Sommige fans gedroegen zich volgens haar zo verontrustend dat extra bescherming noodzakelijk werd. “Ik heb een tijdje persoonsbeveiliging gehad, omdat ik allemaal gekkies aan het hek had. Ze hadden allemaal waanideeën en kregen aanvallen.”
Angst bleef na beveiliging
Ook nadat de persoonsbeveiliging niet meer nodig was, bleef Davina op haar hoede. Zelfs gewone geluiden konden haar laten schrikken. “Het gaat op een gegeven moment in je hoofd zitten. Bij elke stap die ik deed, of als ik iets hoorde kraken, dacht ik: ze lopen op het dak.”
Ben je trouwens ook benieuwd naar de grootste redenen dat de kinderwens flink gedaald is in Nederland? Je leest het hier.
Beluister onze nieuwste podcast-aflevering hieronder!
Bron: Afterparty
Kek Mama leesdeals
Lees Kek Mama nu met korting of luxe cadeau