Wanneer je kind volledig ondersneeuwt in de drukte van het gezin of een-op-een-tijd met de kinderen er maar niet van komt kun je overwegen een solovakantie te boeken met die kleine draak.
Lees verder onder de advertentie
Wendy (39) is getrouwd met Freek (40). Ze hebben vijf kinderen: Pepijn (13), Milou (11), Timon (8), Joas (6) en Lene (1):
“Een-op-een-tijd met de kinderen hebben we met een groot gezin als het onze nauwelijks. Dus besloten Freek en ik na de geboorte van Joas om eens per maand met ieder kind individueel iets te ondernemen. Uit lunchen, of naar een museum of bioscoop.
Saampjes ertussenuit
Toen Freek en Pepijn drie jaar geleden na een dag Legobeurs spontaan besloten in een hotel te overnachten, was het idee voor een-op-een-vakanties geboren. Pepijn kwam stralend terug na die nacht, volledig opgeladen met aandacht en oor voor alleen zíjn verhalen. Ik boekte meteen een nachtje Antwerpen met Milou voor de maand erop.
Lees verder onder de advertentie
Sindsdien is Freek al met Timon naar Tenerife geweest en ik ben net met Joas naar mijn ouders in Frankrijk geweest, om het ervan te nemen nu Lene van de borst was en wel even zonder me kon.
“Door ons af en toe even van elkaar los te maken, vinden we nog meer vrolijkheid samen”
Ik realiseer me dat het luxe is dat we ons dit kunnen permitteren. Maar het hele gezin gedijt erbij, want voor de thuisblijvers betekenen die reisjes ook tijdelijk een ander ritme en feestjes zoals filmmiddagen en pizza-avond. Door ons af en toe even van elkaar los te maken, vinden we nog meer vrolijkheid samen. En daar worden de voorjaars- en herfstmidweken weg met z’n allen óók stukken gezelliger van.”
Josée (41) woont samen met Martin (41) en is moeder van Noah (12), Mila (10) en Mick (8):
“Ieder voorjaar was het een bevalling; Mila, Mick en Martin wilden een zomer boeken vol spanning en entertainment, Noah en ik zochten liever de rust en stilte op. Jarenlang wisselden we de opties af, maar elke vakantie draaide uit op een desillusie.
“Elke vakantie draaide uit op een desillusie”
Op een megacamping vol vertier en mogelijkheden tot outdoorsport draaide Noah, met zijn lichte vorm van autisme, helemaal door; te veel prikkels. In ons huisje en de bergen, waar Noah en ik eindelijk tot rust kwamen, verveelde de rest zich rot. Resultaat: elke vakantiedag ruzies en gezeur.
Zij blij, wij blij
Vorig jaar was ik het zat. Dan gingen we voortaan toch gescheiden? In ons natuurhuisje in de Drentse natuur hadden Noah en ik het twee weken fantastisch. We wandelden door de bossen, spraken soms uren geen woord, lazen stapels boeken en keken films. Nul verplichtingen. Ik zag mijn kind van een heel andere kant, want doorgaans sneeuwt hij een beetje onder in de drukte van het gezin.
Lees verder onder de advertentie
Ondertussen tokkelden Martin, Mila en Mick van kabelbanen in Kroatië, na het ochtenddansje bij het campingzwembad. Volledig opgeladen kwam iedereen tegelijk weer thuis. Een gouden formule – alleen de skivakanties doen we nog samen.”
Met een abonnement op Kek Mama geniet je van mooie voordelen:
Een week weg zonder je baby als kersverse moeder: voor Suzan Rikkerink was het even slikken. Toch stapte ze samen met haar beste vriendinnen het vliegtuig in voor een bijzondere trip door Portugal.
Wie regelmatig naar Een Huis Vol kijkt, weet dat een groot gezin al snel voor de nodige reacties zorgt. Dat merkt ook Lisa Bal, die momenteel met haar gezin in het programma te zien is.
‘Maham, ik verveeeeeel me.’ Of: ‘Maar waarom mag ik dat niet?’ Gevolgd door zo’n toonhoogte waarvan je spontaan overweegt jezelf vijf minuten op te sluiten in de wc. Zeuren: ieder kind doet het en bijna iedere ouder wordt er vroeg of laat knettergek van.
De familie Van der Vaart krijgt er binnenkort een nieuw lid bij. Rafael van der Vaart en Estavana Polman verwachten hun tweede kind samen en oma Lolita staat nú al te trappelen.
Leuk nieuws! Zangduo én kersverse ouders Suzan (34) en Freek (44) komen binnenkort met een nieuwe documentaire, genaamd Suzan & Freek. We Vieren Het Leven. Dit moet je erover weten.
Rianne Arendsen (35) is onderwijskundige, docent kinderyoga, schrijver en o ja: moeder. Vooral moeder. In haar columns deelt ze haar observaties en bespiegelingen rondom het ouderschap – aanmodderen met de beste intenties. Volg Rianne ook op Substack.