Voor idyllische foto’s moet je met je gezin in de sneeuw zijn. Voor een hartaanval van schrik, gescheurde spier of schaamrood op de kaken trouwens ook.
Lees verder onder de advertentie
Franka (32), moeder van Ella (5) en Isabel (3):
“Op wintersport met mijn gezin en schoonfamilie ontstond ergens op dag drie het plan een filmpje op te nemen van ons allemaal, skiënd in een treintje achter elkaar. Ella stond voor het eerst op de latten en werd tussen de volwassenen in de rij gezet. Terwijl we gierend van de pret aan het roetsjen waren, hoorde ik een harde kreet.
Lees verder onder de advertentie
Door de druk van de ooms en tantes achter haar was Ella gevallen. Foute boel! In no-time lag ze in de traumahelikopter en na flink smeken mocht ik met haar mee. Eenmaal in het ziekenhuis bleek haar been gebroken, ze moest worden geopereerd en kon pas na vier dagen in een ambulance naar Nederland worden vervoerd. Inmiddels kon zij weer lachen en vond ze die rit wel cool. Ik voel me al twaalf maanden schuldig.”
“We stapten met z’n vieren in de lift, de meiden op de stoeltjes in het midden. Maar toen Mae wilde gaan zitten, bleek Nina haar stokken voor die plaats te houden. Mijn man greep Mae nog vast, maar kon haar niet houden toen de lift omhoog ging. Dus gaf hij haar een zetje, waardoor ze zo naar beneden kukelde. Zijn gedachte: nu hingen we nog maar een meter boven de grond. Ze schrok ontzettend en ik ook.
Lees verder onder de advertentie
Toen de lift werd stilgezet, waren wij al te hoog. Mae werd uit de sneeuw gevist en in de rij geparkeerd voor de volgende lift. Wij wachtten boven aan de berg. Nina was van de schrik bekomen en vond het wel een goede grap. Mae dacht daar anders over.”
In de glossy Kek Mama lees je de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste fashion en lifestyle tips. Abonneer je nu voor slechts €29,95 per jaar en ontvang de glossy als eerste op je deurmat.
Anouk is trotse echtgenote van Erwin en mama van vier meiden: Aurélie (11), Emeline (10), Vieve (8) en Lilou (5). In hun levendige huishouden is het soms één en al chaos, maar liefde, gelach en spontane dansfeestjes voeren steevast de boventoon. Anouk deelt vol enthousiasme haar avonturen in het ouderschap.
We doen het allemaal wel eens: een zak vol cadeautjes met Sinterklaas en iets extra’s met Kerst. Want: kinderen blij, wij blij. Maar té veel cadeautjes geven, kan op de lange termijn nadelen hebben.
Geen zin om voor de hele bubs te cateren of te bemiddelen in politieke discussies: er zijn genoeg redenen om kerst een keertje te ontvluchten. Dat lukt de een beter dan de ander, weet Hester Zitvast. Want niet iedereen is bestand tegen smeekbedes van de familie.
Melissa Pieters (33) is getrouwd met Bilal (34), moeder van drie jonge kinderen (9, 6 en 2), influencer (@melisspieters op Instagram) en een bekeerde moslima. Hoe vliegt zij de decembermaand aan?
De feestperiode is nog maar net begonnen, maar de stapel cadeaus van opa en oma groeit en groeit. Superlief natuurlijk, maar niet altijd nodig. Met deze tips blijft het gezellig en voorkom je dat jouw huis straks lijkt op een speelgoedmuseum.
Een Huis Vol is terug, dat betekent de hele kerstvakantie weer genieten van de chaos van de families Lopez, Bal, Bakcha en Blom. Vinden we heerlijk, want dan valt ons eigen huishouden opeens wel mee.