Hoewel een tablet bij veel gezinnen thuis niet meer weg te denken is, is het toch beter om je kind voor te blijven lezen uit een ‘ouderwets’ boek. Dat blijkt uit onderzoek van The American Academy of Pediatrics.
Lees verder onder de advertentie
‘Traditioneel’ vs. e-book
Tijdens het onderzoek observeerden wetenschappers 37 ouders en hun kinderen terwijl ze vijf minuten hetzelfde verhaal voorlazen. De een las voor uit een ’traditioneel’ boek terwijl een ander een e-book kreeg mét of zonder extra geluiden en visuele effecten. Vervolgens werd gekeken naar hoe de kinderen zich ontwikkelden tijdens het lezen.
Lees verder onder de advertentie
Interactie
Wat bleek? De geprinte exemplaren stimuleerden interactie en het stellen van vragen. Ook kwamen ze verder in het verhaal. E-books zorgden er duidelijk voor dat kinderen sneller afgeleid waren en interactie met de ouders ging vaak over hoe het apparaat werkte: vegen en drukken op de knop.
Lees verder onder de advertentie
‘Ons doel’
Onderzoeker Tiffany Munzer: ‘Een gedrukt boek is ideaal om positieve interactie tussen ouders en kind uit te lokken’, vertelt ze. ‘Ons doel met deze bevindingen is niet om het ouders moeilijker te maken, maar om te laten zien dat je met een simpele activiteit zoals voorlezen uit een ‘gewoon’ boek, je heel gemakkelijk contact kunt maken met je kind.’
Vroeger dacht ik dat kinderen vooral schattig waren. Met een beetje knutselen en koekjes bakken kwam je vast een heel eind (ha ha ha). Dus riep ik altijd dat ik een rijke vent aan de haak zou slaan, kinderen zou krijgen en huisvrouw zou worden.
Maartje (48) is getrouwd en moeder van twee kinderen (13 en 10). Ze werkt als traumachirurg voor het mobiel medisch team van het Amsterdam UMC, waaronder de traumahelikopter.
Nathalie (35) is alleenstaand moeder van twee kinderen (7 en 5) en werkt sinds vijftien jaar bij de Haagse politie. Eerst als agent op straat, nu loopt ze stage als brigadier bij de recherche.
Professionaliteit, dat wil je uitstralen als je je op de werkvloer begeeft, maar die kan soms verraderlijk glad zijn. En daar lig je dan, languit op die vloer. Met je professionaliteit.
Wat als je wordt uitgenodigd voor een kerstdiner, en dan onverwacht een rekening gepresenteerd krijgt? Het overkwam Eva (33) en ze weet niet wat ze ermee aan moet.
Patrick (54) is schrijver van romans en freelance tv-redacteur. Hij woonde over de hele wereld en heeft vijf kinderen. Voor zijn column put hij uit een oneindige bron van even herkenbare als opmerkelijke verhalen over het vaderschap.