Volgens onderzoek controleert de helft van de ouders de mobiele telefoon van hun kind. En zeker tachtig procent houdt in de gaten wat er door hun kind online wordt uitgespookt.
Lees verder onder de advertentie
Dat blijkt uit onderzoek van Safer Internet Centre Nederland, waarvoor ruim tweeduizend ouders en tieners (12 tot 17 jaar) werden ondervraagd. Ouders kijken mee als hun zoon of dochter online is en checken hun appjes en sociale media accounts. Ook blokkeren ze bepaalde inhoud, weigeren ze apps of games te kopen omdat hun kind daar nog te jong voor is en geeft één op de vijf ouders aan hun kind wel eens via gps te volgen.
Lees verder onder de advertentie
Zodra kinderen ouder worden, laten ouders de touwtjes iets meer vieren. Zo’n 70 procent van de ouders controleert de mobiele telefoon van 12- en 13-jarigen, maar als de kinderen eenmaal 16 of 17 jaar oud zijn, doet nog maar 32 procent dat.
Veel ouders controleren het mobiele telefoongebruik en internetgedrag van hun kind omdat ze bang zijn dat hun kind beelden tegenkomt waar hij nog niet aan toe is. Denk aan porno, geweld of zelfmoordfilmpjes. Ook is er de angst dat hun kind wordt opgelicht, gepest of lastiggevallen. Die zorgen lijken terecht, want tieners geven zelf ook aan dat ze één of meerdere keren online zijn lastiggevallen (26 procent) of gepest (21 procent). Dit overkomt meisjes vaker dan jongens.
Uit het onderzoek blijkt dat ouders vaak geen idee hebben van de digitale kettingbrieven die hun kinderen krijgen. Een derde van de tieners die ondervraagd werd, ontving zo’n horror-appje. Daarin wordt gedreigd met de dood als de ontvanger geen geld overmaakt of de berichten niet doorstuurt.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Deze week Erina, die spijt heeft van de vasectomie van haar man.
In Een Huis Vol krijgen we een kijkje in het leven van de familie Bal, een bijzonder Rotterdams gezin dat al héél wat heeft meegemaakt. Vader Simon Bal deelt nu een prachtig eerbetoon aan zijn nichtjes.
Lang borstvoeding geven, Lieve merkt dat mensen daar nogal wat van vinden. Ook nu haar zoon naar de basisschool gaat. Maar waarom eigenlijk? Waar bemoeien mensen ze zich mee?
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]
Het had weinig gescheeld of model Yfke Sturm (36) had vlak na de geboorte van Alexander (2) een ernstig ongeluk niet overleefd. “Geef mij nu maar huisje, boompje en een tweede kind.”