Zibby Owens weet als geen ander hoe chaotisch een ochtend kan verlopen als je kinderen hebt. En ondanks dat ze nog steeds geen held is in op tijd komen, heeft ze de afgelopen jaren wel wat geleerd.
‘Op dagen dat ik er representatief uit moet zien, spring ik onder de douche zodra mijn eerste kind wakker wordt, ook al is dat om half zes ’s ochtends. Soms douchen we ook samen: geef kinderen wat speelgoed en ze vermaken zich prima. Natuurlijk zijn er weleens dagen bij dat ik de halve ochtend koud en nat in een handdoek heb gestaan, maar ik heb dan tenminste gedoucht.’
Lees verder onder de advertentie
Besteed het ontbijt uit
‘Mijn man maakt het ontbijt terwijl ik de kinderen klaarmaak – oké, ik weet het: niet iedereen heeft die luxe. Hij kookt de eieren, bakt pannenkoeken en worst en als hij geen tijd heeft, maak ik in twee minuten een ontbijtje met banaan en havermout klaar.
‘Dingen als ‘Ik wil deze vork niet!’, ‘Ik wil die roze beker!’ en ‘De wafels zijn te zacht!’: daar heb ik geen tijd voor in de ochtend. Gebeurt dit wel? Dan is het ontbijt direct afgelopen.
Ontbijt moet dertig minuten vóór vertrek op zijn
‘Als je ervoor zorgt dat de kinderen dertig minuten voor vertrek hebben ontbeten, heb je nog genoeg speling. Je kunt bijvoorbeeld de bedden opmaken of tanden poetsen. Als je dit last minute moet doen, wordt het te rommelig.’
Pak tassen ’s avonds in
‘Schooltassen? De avond ervoor inpakken. Scheelt enorm veel tijd in de ochtend.’
Maak ‘valse’ deadlines
‘Wil je om acht uur de deur uit, zeg dan tegen je kinderen dat jullie écht om kwart voor acht weg moeten. Oudere kinderen zijn dan sowieso wel klaar op dat tijdstip, maar voor kleine kinderen werkt dit systeem echt.’
In het Vlaamse programma Maison Verhulst doet Gert Verhulst (58) een opvallende uitspraak. De tv-maker vertelt dat hij best nog kinderen had willen krijgen met zijn vrouw Ellen Callebout (48).
In het kader dingen die je níét op je netvlies hebt willen staan: de blote kont van een collega, achter de blote kont van een andere collega. In de schoonmaakruimte.
Wie ooit met zijn gezin op tv verschijnt, kan erop wachten: meningen komen vanzelf. Zeker op social media. Familie Bal uit Een huis vol kreeg na hun deelname dan ook een vraag die veel verder ging dan die leek: “Doen jullie mee aan Een huis vol voor het geld of voor de aandacht van mensen […]
Veel kinderen die snel boos worden, makkelijk gefrustreerd raken of heftig reageren op stress, krijgen al snel het label ‘moeilijk’. Vaak wordt gedacht dat zo’n temperament aangeboren en onveranderlijk is. Maar nieuw onderzoek van pedagoog Marijke Huijzer-Engbrenghof laat zien dat dat beeld te simpel is.
Babynieuws op het boerenland! Roel en Simone, bekend van Boer zoekt vrouw, verwachten hun eerste kindje samen. Op Instagram is te zien hoe ze Yvon Jaspers verrassen met het heugelijke nieuws.