Heb je jezelf nog zo goed voorbereid op het logeerpartijtje, blijkt een van de kinderen een ware nachtbraker of hebben ze last van vreselijke heimwee.
Lees verder onder de advertentie
Jill (47), moeder van Liam (10):
“Liam was jarig in de lockdown, dus het paintballen kon niet doorgaan. Als alternatief verzon ik een logeerpartijtje in onze leegstaande B&B naast ons huis. Ze zouden er met z’n achten op luchtbedden slapen. De feestgangers vonden het superspannend. Omdat ze de volgende dag allemaal meededen aan een voetbaltoernooi, lag het spul om elf uur al in de slaapzakken. Nog even kletsen en dan slapen, was de bedoeling.
Daar dacht vriendje Joep echter anders over. Om middernacht uur stapte hij de huiskamer binnen: hij was nog niet moe. Ik gaf hem een slokje water, kriebelde hem over zijn rug en stuurde hem daarna toch weer naar het huisje.
Lees verder onder de advertentie
Nachtbraker
Twee uur later, ik lag net in diepe slaap, stond de nachtbraker ineens in mijn slaapkamer: kon ik zijn moeder bellen? Hij wilde naar huis. Toen zij niet opnam zat er niks anders op dan hem te manen toch te gaan slapen. Dit keer op onze bank.
Lang verhaal kort: Joep en ik sliepen die nacht allebei niet. Hij bleef me elk uur verslag uitbrengen van zijn slapeloosheid, waardoor ook ik de volgende dag gebroken was. O, en pas om negen uur belde zijn moeder: haar telefoon stond op stil. Was er soms iets aan de hand?”
“We hebben het acht keer geprobeerd. Bij opa en oma, bij haar bestie, bij de naaste buren. Met knuffels, dekens en kussen van huis mee. Met videobellen en zelfs live kusjes voor het slapengaan. Niks helpt: Liv heeft vreselijke heimwee. Steevast worden we halverwege de avond of nacht gebeld of we haar alsjeblieft willen ophalen.
Inmiddels hebben we de moed maar opgegeven. Onze oudste dochter kan echt geen nacht van huis weg. Een heel verschil met de jongste, die is het liefst elk weekend van huis. Zielig, want Liv zou dolgraag ook uit logeren gaan. Gelukkig is andersom geen probleem: logeetjes ontvangen lukt prima.”
Dit artikel staat in Kek Mama 09-2022.Met een abonnement op Kek Mama geniet je van mooie voordelen:*Goedkoper dan in de winkel*Lees elke maand als eerst Kek Mama*Gratis verzondenAbonneer je nu en betaal slechts €4,19 per editie.
In veel huiskamers ging afgelopen week een collectieve “huh?!” door het land. Terwijl ouders nog druk bezig zijn met het bewaren van hét grote decembergeheim, komt Het Sinterklaasjournaal met scènes waarbij je als ouder spontaan je hand voor de tv wilt gooien.
In Groningen gebeurt binnenkort iets nieuws: de allereerste stadsoppas van Nederland opent haar deuren. Ouders kunnen hun kind er maximaal drie uur achterlaten terwijl zij eindelijk even naar de kapper, sportschool of gaan shoppen. Klinkt als pure luxe, toch?
Er zijn van die kledingstukken die je aantrekt en meteen denkt: ja hoor, dit wordt mijn nieuwe uniform voor de rest van de winter. Nou, de coltrui van HEMA hoort absoluut in die categorie.
Je weet wat ze zeggen: zodra de ene deur sluit, gaat er een andere open. Dat geldt ook voor Michelle Bollen. De influencer komt met een romantisch plot-twist waar half Nederland van mee smult.
De zoon van Annelies is het type kind waarvan je blijft zeggen: ‘het is me er eentje’. Bram vreet van alles uit, maar nooit écht vervelend. En hij ziet er zo schattig uit, met die grote blauwe ogen en die blonde krullen.
Verhuizen met een groot gezin is al een onderneming op zich, maar de familie Buddenbruck pakt het gewoon aan alsof het niets is. Waar andere ouders al zweten bij het vooruitzicht van één verhuisdoos, verkassen Thaila en Rob met hun hele bups van land naar land.