Het ene kind is een echte dierenvriend, terwijl een ander er niks van moet weten. Gaat jouw kind al huilen als er een hond bij ‘m in de buurt komt en weet je niet hoe je hiermee om moet gaan?
Lees verder onder de advertentie
Wij hebben wat tips voor je.
Kind bang voor dieren
Neem de angst van je kind altijd serieus.
Als de angst vanuit het niets komt, kan het bijvoorbeeld zijn dat je kind een enge film heeft gezien met dieren. Of dat-ie weleens schrok van een blaffende hond. Het hoeft niets groots te zijn, erover praten kan al helpen.
Vertel waarom dieren doen zoals ze doen. Waarom een hond blaft, bijvoorbeeld. Dit kan voor een kind al meer duidelijk maken.
Leg uit dat je je kind graag wil helpen om in kleine stapjes van z’n angsten af te komen.
Maak gebruik van de fantasie van je kind. Zo kan een knuffel je kind beschermen of een liedje of voorleesboek hem helpen wanneer hij bang is.
Laat je kind dan van een afstand rustig in contact komen met het dier waar hij bang voor is: van de lobbes van de buurman tot de kat van je zus.
Vaak gaat de angst wel weer over, zo niet, dan kun je altijd contact opnemen met de huisarts.
Lees elke maand de mooiste verhalen, meest herkenbare columns en de leukste tips voor jou en je kids. Abonneer je nu op Kek Mama en krijg tot 45% korting.
Je denkt dat je het allemaal best goed op orde hebt. Schermtijd? Beperkt. Wachtwoorden? Veilig. Kinderen? Redelijk opgevoed. Totdat je op een doodnormale dinsdag een mailtje krijgt met als onderwerp: “Bedankt voor je bestelling!” en je jezelf hardop hoort zeggen: ‘Welke bestelling?!’
De 29-jarige Emma wordt binnenkort voor het eerst moeder en werd daarom verrast met een babyshower. Helaas kijkt ze daar niet met een warm gevoel op terug. Ze werd namelijk uitgelachen op haar eigen feest.
Marjolein en haar vriend waren al de hele dag bezig met toewerken naar het hoogtepunt van die dag (letterlijk en figuurlijk). Die avond pakte echter behoorlijk anders uit dan gehoopt.
Laurie (39) is orthopedagoog, opvoeddeskundige en moeder van zoons Dex (8) en Otis (3). Ze heeft 2 jaar met haar gezin in Zuid-Afrika gewoond en is dit jaar teruggekeerd naar Nederland. In haar column schrijft Laurie over haar ervaringen met het leven over de grens met een jong gezin en de hoogtepunten en worstelingen van […]
Tikkie ontvangen voor een halve wortel uit iemand anders’ maaltijdsalade? In deze rubriek verzamelen we de meest onterechte, ongemakkelijke en gewoon ronduit gênante betaalverzoeken. Deze week Olivia, wiens zoon zonder vragen de creditcard van haar broer has gebruikt voor een online spel.