Het ene onderzoek roept dat een iPad goed is voor de motoriek van een kind, weer een ander onderzoek waarschuwt juist voor het gebruik van zo’n tablet. Wij hebben een paar handige regels en feiten voor je op een rij gezet.
Lees verder onder de advertentie
Want is zo’n iPad nou echt zo slecht?
Cognitieve achterstand
Natuurlijk kan een tablet helpen voor de ontwikkeling van je kind, maar het gevaar van deze ‘elektronische babysitters’ is dat je ze vaak fulltime laat babysitten. En daar gaat het mis.Onderzoek laat zien wat er met je kind gebeurt als hij teveel naar beeldschermen staart: zo hebben onderzoekers geconstateerd dat wanneer je een brein in ontwikkeling te veel stimuleert met mobieltjes, internet of een iPad, dit kan zorgen voor een cognitieve achterstand.
Lees verder onder de advertentie
‘Overdosis’
Ook leerstoornissen, sneller impulsief reageren en minder goed in staat zijn om zichzelf onder controle te houden (driftbuien) kunnen sneller ontstaan door een ‘overdosis technologie’. Tot slot nog een belangrijke: wanneer kinderen teveel tv kijken, gamen of op de iPad zitten, bewegen ze minder. De kans op overgewicht is hierdoor groter.
Oké, genoeg over de risico’s: je kind de godganse dag achter een tablet zetten is dus een minder goed idee. Maar hoe pak je het wel verstandig aan? In veel gevallen is het maken van afspraken een kwestie van gezond verstand. Maar om als opvoeder wat houvast te hebben, geeft Mijn Kind Online het volgende advies:
Lees verder onder de advertentie
Kinderen tot 2 jaar: een paar keer per week kort samen op een tablet, computer of smartphone surfen of spelen.
2 – 4 jaar: 5 à 10 minuten per keer, tot maximaal 30 minuten per dag.
4 – 5 jaar: 10 à 15 minuten per keer, tot maximaal 1 uur per dag.
Voor kinderen in de latere basisschoolleeftijd adviseert het NIGZ (Nationaal Instituut voor Gezondheidsbevordering en Ziektepreventie) om kinderen niet langer dan twee uur per dag achter een beeldscherm te laten zitten.
Taalgevoel
Als je je aan deze tijden houdt, kan iPad-gebruik volgens ‘de wetenschap’ dus geen schade aanrichten. Onderzoekers van de University of London en King’s College zeggen zelfs dat het gebruik van touchscreens goed is voor de fijne motoriek van kinderen. Ook kan het spelenderwijs helpen bij taalgevoel en concentraties en stimuleert het creativiteit: niet verkeerd.
Actrice Jasmine Sendar (47) is in verwachting van haar tweede kindje. De reacties op haar zwangerschap liepen uiteen: van ontroerende berichten van vrouwen die hoop putten uit haar verhaal, tot ronduit onbeschofte opmerkingen over haar leeftijd. Maar Jasmine blijft onverstoorbaar.
Iedere ouder weet: Vaderdag met een kleuter is een avontuur. Je krijgt ontbijt op bed met hagelslag in je koffie, tekeningen waarop je met paarse wenkbrauwen bent afgebeeld, en knutselwerkjes die je met gevaar voor eigen leven aan de muur hangt. Maar wat de man van Isa kreeg als vaderdagcadeau, sloeg echt alles.
Elsemieke (31) is samen met T (33), moeder van twee zoontjes (4 en 1,5) en redacteur bij Kek Mama. Chaotisch, chronisch moe en heeft een brein met 46 tabbladen tegelijkertijd open. Probeert rust in de chaos te vinden, maar met drie mannen in huis is die rust ver te zoeken.
Op sociale media regent het reacties na de uitzending van Uit de Schulden. Veel kijkers begrijpen niet hoe het zo ver heeft kunnen komen. “Een erfenis van 3000 euro en dan meteen alles opmaken? Dat is toch onbegrijpelijk”, is een veelgehoorde mening.
Gisteravond keken maar liefst 470.000 mensen naar een nieuwe aflevering van Steenrijk, Straatarm. Alleenstaande moeder Roosmarie zorgde voor heftige reacties: “Nooit gewerkt? Hoe dan?”
Influencer Rianne Meijer is zwanger van haar tweede kindje. De aankondiging kwam op haar eigen kenmerkende manier: met een flinke dosis zelfspot en humor.