Op de gekste plek bevallen of je baby ergens achterlaten: als je zwanger bent, kun je de gekste dingen dromen. Hoe komt dat? Wij leggen ’t je uit.
Lees verder onder de advertentie
Veel vrouwen die zwanger zijn, maken in hun dromen de gekste dingen mee. Hoe dat precies komt, is niet wetenschappelijk bewezen. Maar de kans is groot dat je tijdens je zwangerschap veel droomt omdat je hormonen veranderen. Daarnaast heb je van alles aan je hoofd, omdat je ontzettend veel moet regelen om je voor te bereiden op de komst van je baby.
Lees verder onder de advertentie
Dat zorgt ervoor dat veel zwangere vrouwen ’s nachts piekerend in bed kunnen liggen en dat hun slaapmomenten worden afgewisseld met gekke dromen, waarin ze alles door elkaar halen. Zeker in het derde trimester, als de bevalling nadert, komt dit voor. Waarschijnlijk heeft dit ook te maken met het feit dat je met een dikke buik wat minder fijn in bed ligt en er vaker uit moet om te plassen, omdat de baby op je blaas drukt.
Wat je droomt, verschilt per persoon. De één ziet levensecht voor zich hoe haar kind in de baarmoeder avonturen uithaalt, de ander droomt al over de periode waarin haar kind een peuter is.
Wel zijn er volgens onderzoek vijf thema’s die veel voorkomen. Zo dromen veel zwangere vrouwen over water en reizen. Ook dromen over opgesloten raken en vastzitten komen vaak voor, net als dromen waarbij je je baby spontaan ergens vergeet. Tot slot – en dat is niet verrassend – zijn er veel vrouwen die dromen over de bevalling.
Ouderschap is zwaar. Ja, cliché. En ja: óók waar. Je houdt zielsveel van je kind, maar soms zijn ze luid, plakkerig, emotioneel en nét iets te vaak waarom aan het vragen terwijl jij al op je laatste restje geduld loopt.
Het ouderschap zit vol mooie, maar ook angstige momenten. Voor moeder Ezra (41) leek het een doodgewone avond, totdat ze – nogal onverwachts – oog in oog stond met haar peuter.
Toen Ariane beviel van haar eerste kind, dacht ze één ding zeker te weten: de kraamweek zou haar redding zijn. Lekker cocoonen met haar baby, de kraamzorg die de boel draaiende hield, thee bracht, de was deed, misschien zelfs een keer een boterham met hagelslag smeerde. Spoiler: het liep iets anders.
Welmoed Sijtsma is terug op tv na haar zwangerschapsverlof. In oktober beviel ze van haar eerste kindje. In de uitzending van Goedemorgen Nederland werd de presentatrice afgelopen maandagochtend dan ook warm ontvangen.