Ben je van plan om een vriendin te verrassen met een babyshower, dan horen daar natuurlijk leuke cadeautjes bij. Kom je niet veel verder dan een rompertje, dan is hier een fijn lijstje met inspiratie.
Lees verder onder de advertentie
Luiertaart
Waar de ouders nooit genoeg van zullen hebben, zijn luiers. Maar een pak Pampers geven is ook zo saai. Ga daarom voor een luiertaart: een stel luiers in de vorm van een taart, voorzien van wat leuke extraatjes zoals een knuffel en een rammelaar.
Misschien houdt de aanstaande moeder alle details van haar zwangerschap bij in een invulboek. Hoe leuk is het als ze dat ook kan doen met de mijlpalen van haar kleintje?
Er zijn allerlei soorten invulboeken verkrijgbaar voor het eerste jaar van een baby. Wanneer kwam het eerste tandje door en wie kreeg de eerste glimlach?
Nog leuker: laat de ouders die mijlpalen vastleggen met hulp van hun baby. Bijvoorbeeld door hem op een deken te leggen waarop ze zijn leeftijd (aantal maanden) kunnen omcirkelen.
Een wat duurder cadeau, maar onmisbaar voor de aanstaande moeder. In een luiertas kan ze alles kwijt: hydrofiele doeken, speentjes, voeding, speeltjes én haar eigen spullen. Oh ja, en een berg luiers.
Als de baby straks een tiener is, is het des te leuker voor de ouders om nog eens terug te kijken naar die ieniemini teentjes of vingertjes. Geef ze die mooie herinnering cadeau met een gipsafdruk-set.
Je kunt ook wat verder kijken dan de kraamtijd en eerste weken. Als de kleine een paar maanden is, kunnen z’n ouders met hem gaan lezen. Er bestaan allerlei leuke kijk-, voel- en flapjesboeken voor baby’s tot 1 jaar oud.
Duurt even, maar op een gegeven moment krijgt de baby z’n eerste tandjes. En die melktanden vallen er straks ook weer uit. Met dit doosje kunnen ze bewaard worden voor later.
Alsof het ouderschap meteen op standje overleven werd gezet: voor actrice Barbara Sloesen (37) en muzikant Joost Hofman (33) begon het avontuur met hun zoon Shaffy allesbehalve rustig.
Zwemles is toch al niet haar hobby, maar tegenwoordig houdt Julia’s zoon er een hobby op na waardoor het nog een tikkie vervelender is geworden. Dat vond de zwemjuf ook.
Boosheid hoort bij opgroeien. Net als frustratie, teleurstelling en grote emoties waar kinderen soms nog geen woorden voor hebben. En daar spelen ouders een grote rol in.
Op het eerste gezicht lijkt het een onschuldige keuze: een gezonde lunch voor je kind. Maar wat gebeurt er als die keuze ineens sociale gevolgen krijgt in de klas?