Sinterklaas en de sfeer eromheen is heerlijk. Maar ook een hoop gedoe. Hoe voorkom je stress en maak je het jezelf wat makkelijker?
Lees verder onder de advertentie
Pakjesavond in het weekend
Dit jaar valt pakjesavond op een donderdag, dat kan haasten zijn met school en werk. Maak het jezelf gemakkelijk en leg aan je kind uit dat Sinterklaas spéciaal voor jullie een paar dagen eerder of later komt met een zak vol cadeaus. In het weekend dus. Heb je meer tijd om alles voor te bereiden en maakt het ook niet uit als je kind van de spanning slecht slaapt.
Lees verder onder de advertentie
Spanning bij je kind
In de weken voor pakjesavond is Sinterklaas echt overal. Op school, de opvang, op televisie en dan sluipt hij ook nog eens rond jullie huis midden in de nacht. Die spanning kan je kind teveel worden waardoor hij slecht gaat slapen of concentratieproblemen krijgt. Beperk de Sinterklaasprikkels en zorg dat je kind weet waar hij aan toe is. Vertel hem hoe vaak hij zijn schoen mag zetten en vertel hem over wat Sinterklaas betekent.
Bij surprises geldt het motto: weinig moeite, groots effect. En maak het jezelf niet te moeilijk, volgend jaar weer een kans om helemaal uit te pakken met papier maché of een speurtocht. Pinterest is je redding: zo maak je van een leeg melkpak een vogelhuisje, van keukensponzen taartjes en van een schoenendoos een tafelvoetbalspel.
Lees verder onder de advertentie
Creëer sinterklaassfeer
Hoe oud je kind ook is, de sfeer van Sinterklaas pikt iedereen op. Maak van pakjesavond (of de dagen ervoor) een feestje met rituelen en bak bijvoorbeeld zelf iets lekkers in sinterklaassferen. Suggestie: bak een speculaascake. Hartstikke makkelijk en valt altijd in de smaak.
Voor volgend jaar
Het is nu aan de late kant, maar alvast voor volgend jaar: verzamel het hele jaar door cadeaus. Zo voorkom je dat je in die laatste paar weken een schoencadeau uit de supermarkt mee plukt en aan het duimen bent dat je online bestelde cadeaus op tijd binnen zijn.
Meer Kek Mama? Schrijf je in voor de nieuwsbrief en krijg elke week het laatste nieuws, persoonlijke verhalen, fijne (uit)tips en grappige fotoseries in je mailbox >
Yolanthe Cabau (41) verlangde naar meer vrijheid en vond dat in Los Angeles, waar ze samen met zoon Xess Xava (10) woont. Ze leeft haar droomleven, maar de wens voor een tweede kindje blijft groot. Kek Mama sprak haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
De documentaire Suzan & Freek: We vieren het leven laat een kant van Suzan Stortelder en Freek Rikkerink zien die het publiek de afgelopen maanden vooral van een afstand heeft meegemaakt.
Ze is er nog niet, maar ze is nu al onderwerp van gesprek: de eerste achterkleindochter van Patricia Paay. Terwijl de familie zich opmaakt voor nieuw leven, klinkt er ook realisme door bij dochter Christina Curry.
Met een musicalster als moeder en een zanger, acteur en presentator als vader is het misschien niet zo verrassend dat ook de kinderen van Jim Bakkum en Bettina Holwerda interesse tonen in het podium. Toch kijken de twee ouders bewust naar hoe ze daarmee omgaan. Talent stimuleren doen ze zeker, maar hun kinderen beschermen blijft […]
Jordi’s vrouw ging een weekend weg met haar vriendinnen, dus hij dacht: dan ga ik een weekend naar de camping met de kids. Helemaal in zijn nopjes, hij voelde zich een superpapa, tot hij besefte waar hij terecht was gekomen.