Je herkent het vast wel: doe je wat langer over je drankje, wordt je rietje helemaal slap. Papieren rietjes zijn dan wel veel duurzamer, maar er kleven ook risico’s aan. Bij lang sabbelen kunnen delen van de rietjes losweken en papierpropjes in de keel belanden. Daarvoor waarschuwt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) nu.
Lees verder onder de advertentie
Eind februari riep de NVWA mensen op om problemen met papieren rietjes bij hen te melden. Daar kwamen meer dan 1300 reacties op binnen. Ruim 400 meldingen gingen over mogelijk over het losweken van het papier. In bijna alle gevallen werd er langzaam gedronken. Vooral voor kinderen en mensen met een beperking lopen hierbij mogelijk risico op verstikking. Het advies voor ouders en verzorgers is dan ook om in de buurt te blijven wanneer kinderen of mensen met een beperking door een papieren rietje drinken.
Lees verder onder de advertentie
Geen noodsituaties
In de meeste gevallen die gemeld werden kon een papieren propje gemakkelijk uitgehoest worden. Er zijn bij de NVWA geen daadwerkelijke verstikkingen of andere noodsituaties gemeld. De NVWA gaat met producenten van papieren rietjes in gesprek om de kwaliteit van rietjes te verbeteren.
Nog meer Kek Mama?
Volg ons op Facebook en Instagram. Of schrijf je hier in voor de Kek Mama nieuwsbrief
De band tussen ouder en kind verandert door de jaren heen. Waar ze vroeger afhankelijk was van jouw zorg en advies, staan ze nu op eigen benen, maar dat betekent niet dat jouw volwassen kinderen geen behoefte meer hebben aan erkenning of verbinding.
Als ouder denk je soms dat je alles wel ongeveer weet: hoe je moet troosten, hoe je grenzen uitlegt, hoe je je kind leert om aardig te zijn. Tot er ineens iets gebeurt wat niet in de opvoedboeken staat.
Iedere moeder heeft haar momentjes. Maar sommige blunders zijn té erg – of te hilarisch – om voor jezelf te houden. In de rubriek ‘Opgebiecht’ delen vrouwen hun grootste geheimen en gênantste momenten. Dit keer Kiki, die geld uitgeeft wat ze niet heeft, zonder dat haar man het weet.
Dat je zoon op seksuele ontdekkingstocht gaat als hij vijftien is en een vriendinnetje krijgt, is natuurlijk geen verrassing. Het nieuws waarmee hij op een dag thuis kwam, was dan weer wél een verrassing voor Nanda.
En nee, het ligt niet aan gezeur, geld of seks. Scheiden is geen zonde, geen mislukking, soms is het zelfs levensreddend, maar niemand start een huwelijk met het idee uit elkaar te gaan. Waarom gebeurt het dan toch met bijna de helft van de huwelijken?