Yolanthe Cabau woont met zoon Xess (7) in Los Angeles. In deze column deelt ze haar ervaringen als single moeder en carrièrevrouw.
Lees verder onder de advertentie
Ichi-go ichi-e. Een Japanse idioom dat staat voor het koesteren van het onherhaalbare moment. Ik las het in een gedicht en moest gelijk denken aan een belangrijke herinnering uit mijn jeugd. Ik denk dat iedereen wel een bepaalde herinnering heeft die hij of zij met zich meedraagt als steun in het leven.
Lees verder onder de advertentie
Diep verbonden
Ik ben opgegroeid met het Christendom, ben gedoopt, heb de communie en het vormsel gedaan en ben nog altijd gelovig. Ondanks dat ik het niet eens ben met alle aspecten die in de Bijbel staan, voel ik me diep verbonden met het geloof en de wijze levenslessen die het ons meegeeft.
Toen ik zeven jaar oud was, was ik misdienares in de kerk op zondag. Thuis hadden we een zware week achter de rug. Mijn moeder, alleenstaand, met 13 kinderen, probeerde alles draaiende te houden. Dit was zwaar voor haar. Maar ook als kinderen hadden we het niet makkelijk. We waren gevlucht uit Spanje en droegen verdriet en trauma’s met ons mee. In die week heb ik veel verdriet gezien bij mijn familie.
“We waren gevlucht uit Spanje en droegen verdriet en trauma’s met ons mee”
Lees verder onder de advertentie
Warmte en hoop
De kerk was voor mij een plek van warmte en hoop. Toen ik die zondag in de kerk ging bidden, voelde het alsof een deken van warme liefde over mij heensloeg. Ik keek omhoog naar het glas in lood waar de zon doorheen kwam. Het voelde alsof God tot me sprak, bij me was en me de liefde gaf die ik nodig had. Alsof hij zei: “Het komt goed. Met je familie, met jou. Ik ben hier. Ook al heb je geen vader, ik ben hier.” Dat moment vergeet ik nooit meer. Ik deed in mijn gebed een belofte om me voor altijd vast te houden aan de verbintenis die op dat moment voelde en dat ik voor altijd mocht leunen op dit gevoel van warmte en kracht.
Lees verder onder de advertentie
So be it
Of je nu gelovig bent of niet, gelooft in het universum of in helemaal niks. Soms zijn het de kleine momenten die ons kracht geven. Een mooi moment dat ons laat lachen. Een liefdevolle ervaring die ons warmte geeft of de woorden van een ander die ons moed inspreken. Houd je vast aan de mooie momenten in het leven. Misschien klinkt het zweverig of dramatisch, maar so be it. Als het maar werkt, toch?
Schaatskoningin Irene Schouten (32) zat eind vorig jaar nog op een roze wolk: ze werd voor het eerst moeder van haar zoontje Dirk. Samen met haar man Dirk-Jan genoot ze volop van het nieuwe gezinslevens. Maar die roze wolk sloeg al snel om in zorgen toen bleek dat Dirk kampte met gezondheidsproblemen.
Elise (36) is moeder van twee zoontjes (6 en 4) en schrijft met veel liefde korte verhalen over het moederschap en alles wat daar onverwacht bij komt kijken. Haar verhalen zijn fictief, maar vaak geïnspireerd op de wereld van ouderschap met een flinke scheut herkenning, humor en een tikkeltje overdrijving. Tegelijkertijd werkt ze aan haar […]
Als je kind een hobby heeft die niet de hele dag gamen inhoudt, ben je waarschijnlijk allang blij. Als je zoon van twaalf dol is op fossielen en edelstenen, weet je in ieder geval ook waar je hem blij mee kunt maken.
De ene dag is je zesjarige een knuffelkont die geen moment van je zijde wijkt, de andere dag smijt ze boos de deur dicht omdat jij haar verkeerd hebt aangekeken. Herkenbaar?
Geheimen fluisteren, eindeloos knuffelen, hun mening geven (soms nogal luid): een kind laat met verrassende signalen zien dat het zich veilig voelt bij je. Wij delen er een paar.
In Beste Zangers draaide het afgelopen zaterdag allemaal om zangeres Bente Fokkens (24). De artiesten brachten een ode aan haar muziek én favoriete nummers. Een indrukwekkend optreden van die avond kwam van Laetitia, die als kersverse mama een gevoelige snaar raakte bij zowel Bente als de kijkers thuis.