Patricia van Liemt is stewardess, schrijver en moeder van Maria (15) en Phaedra (12). Ze schrijft rake, eerlijke, grappige en vooral herkenbare columns over haar leven.
Lees verder onder de advertentie
Ik ben gisteren teruggekomen uit Singapore en het tijdsverschil met Azië probeert zich nog steeds een weg te banen door mijn lichaam.
Met lichte tegenzin heb ik mezelf overeind gehesen, en ben ik op zoek naar ontspanning. Omdat selfcare op dat gebied lange tijd een blinde vlek voor mij is geweest (ik ben van nature meer iemand die dóórloopt, dan iemand die gaat liggen), heb ik een paar jaar geleden besloten een lijstje bij te houden in mijn notities: dingen waar ik ontspannen van word.
Lees verder onder de advertentie
Te moe voor ontspanning
Die lijst is divers: van floaten tot aan magnesiumpillen en van een bezoek aan de zoutkamer tot aan een orgasme… Ik merk alleen dat ik te moe ben voor al deze dingen. Zelfs ontspannen voelt nu als een activiteit waarvoor je energie moet reserveren. Dus scroll ik nog wat door mijn lijst.
En dan zie ik het staan: zonnebanken. Bingo, dat is wat ik nu aan kan. Gewoon wat licht absorberen als een slappe kamerplant. Als ik even later iets minder moe de studio uitloop, realiseer ik me pas hoe ver ik eigenlijk heb gelopen. Mijn benen voelen alsof ze nog in een andere tijdzone staan en dus besluit ik de bus terug naar huis te nemen.
Lees verder onder de advertentie
Naast mij zit een moeder met een kinderwagen voor zich. We kijken elkaar even aan en wisselen een empathische blik uit die alleen moeders begrijpen: een mengeling van vermoeidheid en solidariteit.
De technologie van tegenwoordig
Ze kijkt wat op haar telefoon en even denk ik dat mijn brein met mij aan de haal gaat, want de wagen voor haar trilt zachtjes heen en weer. Ik kijk nog eens goed en zie dan het grote witte ei dat aan de duwstang bevestigd zit. “Rock it”, staat erop.
Ik realiseer me dat dit een apparaatje is dat de kinderwagen automatisch laat bewegen. Wow. De technologie van tegenwoordig. De baby ligt dan ook heerlijk te slapen. Mijn gedachten dwalen af en fantaseer dat ze dit ook in een volwassen variant hebben. Eentje die je aan je bed kunt bevestigen en die mij rustig in slaap kan wiegen.
Ja, of een hele kleine variant. Dan kan ik meteen ook een ander punt van mijn ontspanningslijst afvinken…
Lees verder onder de advertentie
Meer lezen van Patricia? Hier vind je haar andere columns.
De opvoeding van Xess doet Yolanthe alleen, maar het contact met zijn vader, voormalig voetbalprof Wesley Sneijder, is wel heel goed. Wij spraken haar.
Een avond op de bank met Netflix of Videoland is natuurlijk heerlijk, niemand die daar iets op tegen heeft. Maar stellen die zich langdurig verbonden voelen, blijken opvallend vaak net iets anders te doen als de dag voorbij is.
Tussen werk, kinderen, boodschappen, sportclubs en die eindeloze wasmand blijft er soms weinig energie over voor elkaar. Waar je vroeger urenlang kon kletsen en elke avond de vonken door de slaapkamer vlogen, eindig je nu regelmatig samen lusteloos op de bank, terwijl jullie allebei gedachteloos door je telefoon scrollen.
Monique Westenberg (48) laat op Instagram zien hoe een ochtendroutine met zoon Dré (9) eruit ziet. Één ding is zeker: zonder deze gewoonte gaat Dré niet de deur niet.
Neeltje voelde altijd al ‘iets’. Haar relatie met Jacco was anders, dan met vorige mannen. Beter, op veel vlakken. Maar op andere vlakken ook minder. En toen ze twee keer vlak na elkaar de vraag kreeg of Jacco homo is, ging ze zelf aan alles twijfelen.
Opvoeden draait niet alleen om regels, grenzen en dagelijkse routines. Vaak zijn het juist de eenvoudige uitspraken van ouders die jarenlang blijven hangen. Zinnen die je vroeger misschien met een zucht aanhoorde, maar die later ineens verrassend veel waarheid blijken te bevatten.